Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Niebieski” wodór może prowadzić do większej emisji gazów cieplarnianych niż węgiel!

Według badań przeprowadzonych przez amerykańskie uniwersytety w Cornell i Stanford emisje gazów cieplarnianych związane z produkcją błękitnego wodoru będą bardzo wysokie, zwłaszcza ze względu na uwalnianie się z niego metanu. Autorzy uważają, że to rozwiązanie nie idzie w kierunku ochrony środowiska.

Posługiwać sięwodór „Czyste” to realna i przyjazna dla środowiska alternatywa energetyczna, ale badanie opublikowane w czwartek pokazuje, że może właśnie to zrobić. emisje Gazy cieplarniane są wyższe niż węgiel. wodór „Niebieski” uzyskuje się, gdy emitowany dwutlenek węgla jest wychwytywany, a następnie ponownie wykorzystywany lub przechowywany podczaswodór „Zielony” jest produkowany zenergia odnawialna lubić siła wiatru gdzie Słoneczny. Ten ostatni ma pomóc w dekarbonizacji transportu i przemysłu przy jednoczesnym przechowywaniu energii odnawialnej.

Autorzy tego badania krytycznie odnoszą się do „niebieskiego wodoru”, twierdząc, że jego użycie „wydaje się trudne do uzasadnienia ze względu na klimat”, zgodnie z artykułem w czasopiśmie naukowym. Energetyka i inżynieria Co wskazuje na szerokie poparcie dla tego paliwa, zwłaszcza w Waszyngtonie. Ustawa o infrastrukturze Joe Bidena o wartości 1,2 biliona dolarów uchwalona przez Senat we wtorek nie wspomina konkretnie o „błękitnym wodorze”, ale obejmuje 8 miliardów dolarów finansowania budowy co najmniej czterech „regionów”. Czysty wodór”. Jednak niektórzy eksperci uważają, że „czysty” wodór zawiera niebieski wodór.

Niebieskie „rozproszenie” wodoru

Badacze badania szczególnie ostrzegają przed używaniemwodór Niebieski, ze względu na przechowywanie Węgiel. Według nich zadziała to tylko wtedy, gdy będzie możliwe „przechowywanie plików zaspokoić Na dłuższą metę, w nieskończoność, w przyszłości, bez wycieków doAtmosfera wyjście zwodór Według badań przeprowadzonych przez Roberta Howartha z Cornell University i Marca Jacobsona ze Stanford niebieski jest również energochłonny, a emisje uwalniane podczas procesu ogrzewania i sprężania, a gaz ziemny jest używany jako podstawowe paliwo do jego produkcji.

READ  Odkryj najbardziej wysuniętą na północ wyspę na świecie

Autorzy twierdzą, że niebieski wodór jest „rozproszeniem”, które może „opóźnić działania niezbędne do dekarbonizacji globalnej gospodarki energetycznej”.

Będziesz również zainteresowany

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?