Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie żyje belgijski piosenkarz Julos Beaucarne

Był poetą, pisarzem, autorem piosenek, a nawet rzeźbiarzem jednocześnie. Dziś, w sobotę, belgijski artysta Julos Beaucarne ogłosił śmierć belgijskiego artysty Julosa Beaucarne, w wieku 85 lat Gmina Powiczin Waloński, gdzie mieszkał. Walonia przegrywa (…) Jeden z jego największych artystów.Miasto przywitało się w wiadomości zamieszczonej na Facebooku.

Jako młody aktor zaczął śpiewać w 1961 roku w małych wioskach Prowansji. Od tego czasu został autorem ponad 500 piosenek, 49 albumów i 28 książek. “Pisanie nie było wcale trudne. Przyjemnie było znaleźć depozyt per se. To tak, jakbym miał kopać kopalnię, swoją własną. Wszystko mnie inspiruje, pisanie to moje życie”, ogłaszać, Według RTBF. Prawdziwy ambasador kultury Walonii, odnotowany w 1981 roku La Petite Gayol Cytuję kilka piosenek z folkloru walońskiego.

Życie Julosa Beaucarne było szczególnie naznaczone śmiercią jego żony, która została zamordowana w 1975 roku z powodu braku równowagi. « Społeczeństwo jest chore. Musimy zrobić to dobrze i dobrze, poprzez miłość, przyjaźń i perswazję. (…) Świat jest smutnym magazynem, czyste serca muszą zebrać się, aby go upiększyć, a my musimy ponownie zalesić ludzkiego ducha. Zostanę na moście, zostanę ogrodnikiem, wyhoduję rośliny językowe »Napisał w swoim liście otwartym w noc tragedii.

Oprócz głębokiego człowieczeństwa jego teksty odzwierciedlały również jego troskę o środowisko. jego album Front Wyzwolenia Drzew OwocowychI Został wydany w 1974 roku i stał się na przykład złotą płytą, co świadczyło o jego sprzeciwie wobec europejskich środków uznanych za szkodliwe dla środowiska – wspomina. darmowy.

Kolejne spojrzenie na ludzi i świat

„Julos Beaucarne był bezsprzecznie najbardziej inspirującym autorem piosenek i samotnikiem”reakcja na Twitterze Elio Di Rupo, minister przy prezydencie Walonii. ten Minister Walonii Christy Morell Jak pochwalił “Metoda wątku słów”, Powitanie komisarza europejskiego i byłego belgijskiego wicepremiera Didiera Reyndersa „Głos, włosy, inne spojrzenie na ludzi i świat”.

“Jest wspaniałym artystą, który odszedł. W wieku siedemdziesięciu pięciu lat sprzedał swoje pierwsze francofoli w 2011 roku”, odpowiedział również na festiwal muzyczny na Twitterze, przypominając „Wartość zamówienia” Dla artysty: „Musisz pokochać siebie całkowicie”.

naukowiec

READ  Roman Botel, współzałożyciel „Café de la Gare”, zmarł wraz z Coluche w wieku 84 lat