Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nie musisz czekać”: Alan Fisher zachęca kobiety w ciąży do zaszczepienia się od samego początku

Francja

krótki link

Szef strategii szczepień we Francji, Alain Fischer, uważa, że ​​„doświadczenia zebrane w ciągu ostatnich miesięcy” pozwalają kobietom w ciąży nie czekać dłużej i szczepić się od początku ciąży.

Kiedy na całym świecie zaczynały się kampanie szczepień, władze ds. zdrowia były nieco ostrożne w stosowaniu szczepionek dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Dzięki doświadczeniu, na które pozwala spojrzeć z perspektywy czasu, przyszłe matki są często wzywane do eliksirów od samego początku.

W rzeczywistości wiemy, ponieważ wiele kobiet zostało zaszczepionych, nie wiedząc, że są w ciąży. […] Kontynuowali. Nic złego się nie stało. Dzieci rodzą się prawidłowo. „Nie było problemu” – wyjaśnia Alan Fisher w filmie opublikowanym przez Departament Zdrowia 22 sierpnia.

Zauważając, że „główne zagrożenia dla matki i być może dla płodu są raczej pod koniec ciąży”, Pan Vaccine nalega na rząd: „O ile musi być natychmiast chronione, jest to możliwe, konieczne jest kontynuowanie to.”

„Wszystkie te elementy, argumenty teoretyczne, doświadczenia nagromadzone w ciągu ostatnich kilku miesięcy wskazują, że ciężarną można szczepić od początku ciąży i nie ma co czekać” – mówi profesor, który zaleca szczepienie w tej kategorii na kilka lat. miesięcy, ponieważ infekcja wirusem Corona może prowadzić do poważnych powikłań.

Władze zdrowia nalegają

Nawet jeśli władze francuskie początkowo zalecały szczepienie od drugiego trymestru, w ostatnich tygodniach ton się zmienił. koniec lipca, Olivier Ferrand Osobiście zaszczepił oczekującą na dziecko Sekretarz Stanu ds. Ekonomii Społecznej, Solidarności i Odpowiedzialności Olivię Gregoire.

„Ciąża nie chroni przed Covid-19, ale także szczepionka” – napisała.

Według informacji opublikowanych 17 sierpnia na stronie ministerstwa, nawet jeśli „teraz można szczepić kobiety w ciąży od pierwszego trymestru”, „nie mogą one być szczepione, jeśli zastosują się do profesjonalistów przed rozpoczęciem drugiego trymestru”.

READ  Covid-19: W Oksytanii liczba przyjęć do szpitala i intensywnej terapii walczy ze spadkiem

w Stanach Zjednoczonych AmerykiObecnie organy służby zdrowia przepisują szczepienie przeciwko chorobie Covid kobietom w ciąży i karmiącym bez żadnych przeciwwskazań.

„Nigdy nie było pilne zwiększanie szczepień, ponieważ mamy do czynienia z wysoce zaraźliwym wariantem delta i poważnymi konsekwencjami Covid-19 dla kobiet w ciąży”, zauważa dyrektor AP Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), gdzie obecnie dowody na korzyści ze szczepienia przewyższają ryzyko.