Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nie kupuj, jeśli cię na to nie stać”: Gracze widzą takie ostrzeżenie po raz pierwszy

„Nie kupuj, jeśli cię na to nie stać”: Gracze widzą takie ostrzeżenie po raz pierwszy

Wiadomości z gry „Nie kupuj, jeśli cię na to nie stać”: Gracze widzą takie ostrzeżenie po raz pierwszy

dzielenie się :


Chivalry 2 to bardzo popularna gra, zasada rozgrywki wieloosobowej przypadnie do gustu wielu osobom. I jak w wielu tytułach tego typu, także i tutaj zdarzają się mikrotransakcje… z tą różnicą, że twórcy mają swój własny sposób zapobiegania.

Mikrotransakcje, nawet w średniowieczu

Chivalry 2 zostało wydane kilka lat temu i jest szczególnie zabawną i popularną grą wieloosobową: Osoba ta oferuje możliwość wzięcia udziału w ogromnych średniowiecznych bitwach online. I nie żartują: tnie wszędzie, cały czas, padają strzały, spadają głowy, a możesz wyposażyć się we wszystko, aby zabić przeciwnika. Jest brutalny, daje mnóstwo zabawy i jest też bardzo popularny.

Zatem Chivalry 2 w ramach swojego modelu biznesowego opiera się na mikrotransakcjach (pamiętajcie, że nie jest to gra darmowa): Istnieje możliwość zakupu wirtualnej waluty „Korony”, aby szybko zdobyć różne kosmetyki lub inne nieco unikalne produkty. Powtarzający się zwyczaj, a nawet podstawa wielu tytułów online.

Mikrotransakcje tak, ale nie dla każdego

Kiedy gracz zdecyduje się przejść na stronę zakupu koron dla Chivalry 2, Otrzymuje tę wiadomość:

Dziękujemy za rozważenie zakupu naszych koron. Naszym celem w oferowaniu waluty premium jest zapewnienie opcjonalnego sposobu dla wszystkich, którzy chcą pokazać swoje wsparcie dla naszych drużyn i wesprzeć nas w tworzeniu przyszłych gier. Ale proszę, nie kupuj koron, jeśli nie masz dobrej sytuacji finansowej.

Proszenie graczy, aby nie wydawali pieniędzy, jeśli ich na to nie stać, jest zastrzeżeniem, które nie wszyscy gracze widzą. Wiadomość ta została udostępniona prywatnie w serwisie Reddit, gdzie post otrzymał ponad 4000 głosów pozytywnych i wiele pozytywnych komentarzy… pomimo pewnych zastrzeżeń. „Podoba mi się ta wizja, naprawdę stawia Cię obok graczy, ale nie stanie się normą, ponieważ biznes to biznes”.– powiedział jeden z internautów przed dokonaniem wyboru „Ludzie są tak znużeni drobnymi transakcjami, że nie dostrzegają, jakie to dobre posunięcie”.

A Ty, co myślisz?

READ  Recenzja Realme Buds Air 2: Uczciwa para prawdziwych bezprzewodowych słuchawek do smartfonów z Androidem

Kup Chivalry II na PS5 na Amazonie

O Fortnite’u

dobre wieści

Fortnite: Przeżyj jeszcze raz wydarzenie „Koniec” w Rozdziale 2

Wiadomości z gry

Fortnite: 5 gier, które chciały z nim konkurować…

Wiadomości z gry

Fortnite: Od porażki do bezczelnego sukcesu

Wiadomości z gry

Fortnite: Dlaczego Epic Games przeniosło się z Battle Royale do Happening Master?

Ta strona zawiera linki partnerskie do konkretnych produktów wybranych dla Ciebie przez JV. Każdy zakup dokonany poprzez kliknięcie jednego z tych linków nie będzie Cię kosztował więcej, ale sprzedawca internetowy zapłaci nam prowizję. Ceny wskazane w artykule są cenami oferowanymi przez witryny handlowe w momencie publikacji artykułu i ceny te mogą się różnić według uznania witryny handlowej bez konieczności informowania o tym spółki joint venture.
Czytaj więcej.