Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nexxiot wygrywa z ambitnym przewoźnikiem kolejowym

Start-up Nexxiot z Zurychu, specjalizujący się w Internecie Rzeczy, przejął Eurowagon, pierwszego prywatnego przewoźnika wagonów towarowych w Polsce. Ta ostatnia zamierza do 2026 roku stać się wiodącą firmą w swojej branży w Europie Środkowo-Wschodniej z flotą 4500 pojazdów. Będzie wyposażony w Nexxiot Globehoppers, czyli zasilane energią słoneczną urządzenia Internetu Rzeczy, które podłącza się do pojazdu towarowego lub kontenera. Czujniki rejestrują obrane trasy i przesyłają informacje w czasie rzeczywistym do platformy chmurowej Nexxiot.

Dzięki tej technologii oddział strefy EPFZ umożliwia globalnym firmom żeglugowym i dostawcom wykorzystanie mocy ich danych za pomocą zintegrowanych rozwiązań danych do śledzenia, wyszukiwania i ochrony ładunku. „Rozwiązania Nexiot pomagają nam nadzorować planowanie napraw okresowych i zapobiegać potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom dzięki ciągłemu monitorowaniu floty. […] Powiadomienia w czasie rzeczywistym za pośrednictwem inteligentnej chmury Nexxiot to świetna funkcja, ponieważ jesteśmy w stanie szybko i dokładnie określić, gdzie i kiedy miało miejsce zdarzenie, które samochody zostały dotknięte i jak poważne było to za pomocą analiz. Głębszy szok – wyjaśnia Marek Jobowski, dyrektor techniczny Eurowagon.

Nexxiot niedawno zdobył nagrodę IoT Climate Award 2021 od Swisscom. W komunikacie prasowym operator telekomunikacyjny i dostawca usług IT określili, że Nexxiot współpracuje obecnie z CFF w ramach projektu automatycznego wykrywania zakrętów, wybojów i wybojów, które mogą uszkodzić pojazdy.

READ  Ankieta - Bezpieczeństwo IT jest bardzo ważne w codziennej pracy w Europie - Stuttgarter Nachrichten