Neapol w porwaniu, Lyon i Monako jako autokary, Marsylia ratuje meble… Co zapamiętać z europejskiego wieczoru

Zbliżyłem się do baniek Neapolu, który nie był świadkiem wiosny europejskich rozgrywek. Jednak, wiernie swojej tradycji walki, włoska drużyna wygrała kwalifikacje do fazy pucharowej Ligi Europejskiej, pokonując angielskie Leicester pod koniec okresu dreszczyku emocji (3-2), czwartek, grudzień. 9.

Ze swojej strony Lyon i Monako, które już się zakwalifikowały, miały spokojniejszy wieczór, odpowiednio, z Glasgow Rangers (1-1) i Storm Gras (1-1), podczas gdy OM zajęło miejsce w barażach Konferencji Ligi Europejskiej. Odnieść sukces przeciwko Lokomotiwowi Moskwa (1:0).

Monako utrzymuje swoją siłę

Pomimo zajęcia pierwszego miejsca w grupie B, ASM wykonał swoje zadanie, utrzymując swoją niezłomną umiejętność przeciwko Sturmowi Grazowi. Ale Austriacy, skazani na ostatnie miejsce w tej grupie, rozegrali mecz szybko otwierając wynik Jakoba Janschera z rzutu karnego (7). Po nadużyciach, zespół Monako, z Aurélien Tchouaméni i Kevinem Vollandem jako regularnymi kopiącymi, który również strzelił powrót Wissama Ben Yeddera, długo się obudził, ale udało im się wyrównać dzięki w szczególności Vollandowi.

Jako oportunista Niemiec odzyskał z bliskiej odległości balon na ogon (nr 30). Potem nic się nie zaznaczyło, podczas gdy w tym samym czasie Real Sociedad pokonał PSV Eindhoven (3:0) dzięki dubletowi Mikela Oyarzabala, co doprowadziło do eliminacji Basków kosztem Holendrów.

Leon gwarantuje sobie, ale się nie uspokaja

Podobnie jak Monako, OL gwarantuje zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie. W obliczu tych, którzy byli pewni, że będą ich Dolphinami pod koniec ostatniego dnia fazy grupowej, Glasgow Rangers, Lyon nie zdołał tak naprawdę wymazać swojego ostatniego, nieco nudnego występu. I tak Scott Wright pozwolił strzelić po raz pierwszy Szkotom przed przerwą (41), ale na szczęście dla mieszkańców Rodanu, nieszczęsny Basi Ogilumba strzelił bramkę swojemu obozowi po powrocie z szatni (48. miejsce).

READ  OL pokonała Levante w pierwszym meczu Ligi Mistrzów Kobiet i dokonała wyboru

Po tym, jak Lyon został zmuszony do remisu, stracili okazję do zostania pierwszą francuską drużyną, która wygrała wszystkie swoje mecze w fazie grupowej Ligi Europejskiej. W drugim meczu grupowym, bez realnej stawki, Sparta Praga pokonała Brondby (2:0) i będzie świadkiem Ligi Europejskiej.

OM weź odpowiedni pociąg przeciwko Lokomotiv

Dopiero ostatniego dnia Marsylia odniosła pierwszy sukces w tych zawodach. Ale opóźnienie jest lepsze niż żadne, od czasu tego niewielkiego zwycięstwa olimpijczyków nad Lokomotiwem Moskwa, które pozwoliło im przejść do play-offów na konferencję Ligi Europejskiej.

OM, który był pewien, że nie będzie w stanie przejść przez C3 przed rozpoczęciem meczu, miał tę przewagę, że nie zignorował problemu i wygrał dzięki realizacji Milika 35. Alvossen oparł się także rosyjskim atakom w ostatnich minutach gry bez Röngera, co zostało wykluczone w latach 80-tych.

W tym samym czasie Lazio Roma było rozczarowane brakiem obaw Galatasaray (0:0) w finale grupowym. W ten sposób Turcy utrzymali swoje miejsce w czołówce, podczas gdy Rzymianie również musieli rozegrać ósme mecze barażowe, podobnie jak inne znane kluby, takie jak Celtic, który pokonał Betis Sevillę (3-2) w grupie G i Fenerbahce, który wygrał remis na stadionie we Frankfurcie, są już zakwalifikowani, W stawie zd.

Elmas, zbawiciel Neapolu

Wielki mecz odbył się wieczorem. Ten, który zaimponował tysiącom neapolitańczyków na stadionie Diego Armando Maradona. W przeciwieństwie do Leicester, formacja Wezuwiusz była bardzo gorąca, zanim wybuchła z radości. W spotkaniu pełnym zwrotów akcji Napoli po raz pierwszy otworzył wynik dzięki Adamowi Ounasowi w czwartej minucie, zanim Jeff Elmas podwoił różnicę (24). Ale to było bez polegania na brytyjskim duchu walki.

READ  Polska: Siostry Falcons błyszczą na World Masters

W krótkim odstępie czasu podopieczni Brendana Rodgersa odpowiedzieli Evans (27 l.) i Dewsbury Hall (33 l.), podnosząc widmo eliminacji dla Neapolu. Ale w ostatniej dobie Eljif Elmas przywrócił swoim ludziom przewagę, tym razem ostatnią (53. miejsce). Bohaterem wieczoru jest macedoński pomocnik.

Atalanta przekazuje darowiznę na Ligę Europy

Przełożenie meczu, zaplanowanego na dzień poprzedni, ale przełożonego na czwartek z powodu obfitych opadów śniegu w Bergamo, nie wystarczyło, aby Atalanta wróciła na właściwe tory. Nawet na gruncie praktycznym formacja transalpejska opuściła tor naprzeciwko Villarreal (2-3). Ogromny błąd Merre Demirala w środku kręgu pozwolił Arnotowi Danjumie otworzyć wynik w drugiej minucie, a potem to Francuz Etienne Capoy wygrał pojedynek z bramkarzem Atalanty o przerwę, która okazała się nie do pokonania.

Zwłaszcza, że ​​po tym Danjuma pojechał tam po swój dublet, doprowadzając wynik na 3-0. Reakcja dumy Włochów, którzy wrócili do telegramu, była za późno, by mieć nadzieję na odwrócenie bardzo niebezpiecznej sytuacji. Hiszpański klub, który zakwalifikował się od środy, a Manchester United zremisował 1:1 z Young Boys Berne, ma zagwarantowane drugie miejsce, podczas gdy Bergamsk przejdzie do Ligi Europejskiej, gdzie może zmierzyć się z francuską drużyną.