Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naval Group rozpoczyna „rozbieranie” australijskiego kontraktu

Lillian Braille dołączyła do Naval Group pod koniec maja, aby przejąć kierownictwo wykonawcze programu „Australian Future Submarine”. Kilka dni przed zamachem wyjechał do Australii. W Adelajdzie, podczas kwarantanny przeciwko Covidowi, francusko-australijski inżynier dowiedział się o zakończeniu programu o wartości co najmniej 8 miliardów euro podpisanego przez Paryż i Canberrę w 2016 r., którego celem było zbudowanie dwunastu konwencjonalnych okrętów podwodnych typu szturmowego. Jego sytuacja, absurdalna i prawdopodobnie bolesna, ilustruje brutalność decyzji australijskiego premiera Scotta Morrisona.

Jednak w czerwcu do głowy państwa wkradły się wątpliwości. Paryż zaczął kwestionować siłę zaangażowania Canberry, które słabnie od czasu zmiany większości politycznej w 2018 roku. Opozycja wysadziła kontrakt z Francją, a niemiecko-japońskie konsorcjum thyssenkrupp-Kawasaki-Mitsubishi, przegrany kandydat w 2016 roku selekcja, wywołała kontrowersje.

Przeczytaj także: Canberry nie żałuje pomimo gniewu Paryża

„Mieliśmy echa australijskich obaw o wykonanie kontraktuElizejski wyjaśnił w poniedziałek 20 września agencji informacyjnej Reuters. Dlatego przygotowaliśmy się do odpowiedzi na ich obawy i udzielenia im niezbędnych zapewnień. ” Australijczycy nic nie powiedzieli “alternatywna opcja”dodaje. Nie więcej niż Amerykanie przy okazji organizowanego od 11 do 13 czerwca szczytu G7 w Carbis Bay (Kornwalia), na który została zaproszona Australia.

“rozszerzony”

Nie więcej niż pan Morrison, który został przyjęty twarzą w twarz w Pałacu Elizejskim 15 czerwca, z inicjatywy pana Macrona. Premier Australii „Nic mu nie powiedział i zgodzili się kontynuować pracę”.Powiedzieliśmy z tego samego źródła, które dodaje: Prezydent napisał obszernie do Morrisona, aby odnieść się do jego obaw. Odpowiedź Morrisona była dość ospała. “

W Grupie Marynarki Wojennej twierdzimy, że spadła z chmur, nawet jeśli reakcja była znacznie bardziej przemyślana niż w rządzie francuskim, gdzie słowa „zdrada” I „Dźgnięcie w plecy” Na ustach wszystkich. Na kilka dni przed ogłoszeniem zerwania liderzy dawnego kierunku budownictwa offshore (DCNS) otrzymali „Bardzo pozytywne znaki” Australijska marynarka wojenna. W Paryżu uważa się, że te trupy artystyczne nie zdawały sobie sprawy z transformacji geopolitycznej i również były jej ofiarami. “podwójny standard” ich rząd.

READ  Upamiętniający strefę Aspire, zmęczonego wojną Bidena na podium ONZ skazanego na więzienie antynuklearne... Wiadomości we wtorek

Masz 64,34% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.