Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy po raz pierwszy odkrywają bańkę zakrzywiającą czasoprzestrzeń

⇧ [VIDÉO] Możesz również polubić te treści partnerskie (po reklamie)

zespół Instytut Przestrzeni Bez Granic (LSI), ufundowany przez Agencja Obronnych Zaawansowanych Projektów Badawczych (DARPA) i kierowany przez dr Harolda „Sonny” White’a – byłego specjalisty NASA, pioniera warp lub napęd warp – Zgłosiłeś odkrycie prawdziwej bańki w prawdziwym świecie. Wydarzenie to stanowi duże osiągnięcie dla naukowców próbujących opracować statek kosmiczny zdolny do poruszania się szybciej niż światło.

W 1994 roku meksykański matematyk Miguel Alcubierre zaproponował pierwsze matematycznie poprawne rozwiązanie („Skala Alcubierre”) do modulowania treningu – co umożliwia poruszanie się z zawrotną prędkością. W ten sposób opisał system napędowy statku kosmicznego, który mógł podróżować przez wszechświat szybciej niż światło, bez naruszania obecnie przyjętych praw fizyki. Jednak to rozwiązanie opierało się na materiałach teoretycznych i ogromnych ilościach energii, które wydawały się praktycznie niemożliwe do wyobrażenia.

Ponad dekadę później dr White stworzył nową wersję skali Alcubierre, która zmniejsza ilość potrzebnej materii obcej i energii. Ta nowa koncepcja umożliwiła nieco stworzenie napędu warp. Od tego czasu wielu fizyków i inżynierów próbowało zaprojektować realny silnik warp, ale wszystkie rozpoczęte projekty nigdy nie wyszły poza teorię. Zespół Wyatta może zmienić zasady gry: ostatnio zgłoszone Odkryj namacalny dowód koncepcji.

Nowy przykład zbiegu okoliczności

Odkrycie było całkowicie przypadkowe. Przeprowadzając analizę związaną z projektem finansowanym przez DARPA na niektórych geometriach wnęk Casimira, zespół odkrył strukturę w mikro/nanoskali, która przewiduje ujemną dystrybucję gęstości energii, ściśle odpowiadającą wymogom skali Alcubierre.

Jednak wnęki Casimira nie są w żaden sposób związane z teorią zniekształceń ani mechaniką. Efekt Casimira to siła przyciągania między dwiema równoległymi płytkami przewodzącymi i nienaładowanymi, spowodowana fluktuacjami kwantowymi w próżni. ” Myślę, że to świetny przykład tego, co się dzieje, gdy wykonujesz pracę z konkretnego powodu i odkrywasz coś, czego nigdy się nie spodziewałeś. znaleźć to Dr White powiedział w sierpniu wAmerykański Instytut Aeronautyki i Astronautyki.

Teoretyczna struktura osnowy bąbelkowej. © H. White i in.

Najprostsza geometria teoretyczna analizowana w ramach pracy finansowanej przez DARPA składa się ze standardowej wnęki Casimira z równoległymi płytami, wyposażonej w kolumny rozmieszczone wzdłuż środkowego poziomu wnęki, w celu ujawnienia przejściowego pola elektrycznego spowodowanego rzekomą pustką polaryzacja wzdłuż płaszczyzny środkowej wnęki, wyjaśnia zespół. Zastosowano specyficzną technikę analityczną do numerycznej oceny odpowiedzi próżniowej wnęki Casimira; Poszedł, „ Zaobserwowano, że te wyniki analizy są jakościowo dość podobne do dwuwymiarowej reprezentacji wymagań gęstości energii miernika zniekształceń Alcubierre’a. » Napisz badaczy.

READ  Niedobór cynku i selenu.. Czy przy niedoborach żywieniowych preferowane są ciężkie formy?

Następnie przetestowali mikrokosmos w kształcie kuli o średnicy 1 μm w rdzeniu cylindra o średnicy 4 μm, aby zademonstrować trójwymiarową gęstość energii Casimira, która dobrze pasuje do wymagań skali zniekształceń Alcubierre’a. ” Ta jakościowa korelacja sugeruje, że można zbadać eksperymenty w skali chipa, aby spróbować zmierzyć małe sygnatury, które wyjaśniają istnienie domniemanego zjawiska: prawdziwej, choć skromnej, osnowy bąbelkowej. » Są zbawieni.

cylinder pola dystrybucji mocy
Przekrój przewidywanego pierścieniowego rozkładu gęstości energii Casimira dla układu sferycznego cylindra. © H. White i in.

Punkt wyjścia do projektowania dziwacznego statku kosmicznego

« Według mojej wiedzy jest to pierwszy artykuł w recenzowanej literaturze, który sugeruje wykonalną nanostrukturę, która ma wykazywać rzeczywistą bańkę osnowy. „,” Biały powiedział ekstrakcja. Według niego odkrycie to nie tylko potwierdza oczekiwaną strukturę toroidalną i negatywne aspekty energetyczne bańki torsyjnej, ale także dostarcza potencjalnych nowych wskazówek, którymi on i inni badacze mogliby pewnego dnia podążać, aby z powodzeniem zbudować statek kosmiczny zdolny do fałszowania prawdziwej rzeczywistości. . Globalizm.

« Jest to potencjalna struktura, którą możemy zaproponować społeczności, która może generować ujemny rozkład gęstości energii próżni, bardzo podobny do tego, który jest wymagany w przypadku zniekształcenia przestrzennego typu Alcubierre. White wyjaśnił. Zespół musi jeszcze zbudować statek warp w nanoskali, ale prawdopodobnie mają na to środki. ” Jeśli zespół LSI upora się z tym problemem, możemy użyć drukarki 3D GT z nanoskrypcją, która drukuje w skali nanometrowej. Said White, dodając, że on i jego koledzy skupiają się obecnie wyłącznie na niestandardowych ubytkach Casimira.

Jednak White i jego zespół wymyślili także drugi, sprawdzalny eksperyment, który polega na nawleczeniu szeregu zniekształconych bąbelków stworzonych przez Casimira w formację strunową. Według niego projekt ten pozwoli naukowcom zrozumieć fizykę struktury już stworzonej bańki torsyjnej (poprzez analizę jej właściwości optycznych), a także sposób, w jaki statek kosmiczny może pewnego dnia podróżować przez rzeczywistą przestrzeń w jej obrębie. bańka. „ Grupując wiele z nich w rzędzie, możemy zwiększyć rozmiar efektu tak, abyśmy mogli go zobaczyć (i przestudiować). „, on dodał.

READ  Przypadki dengi: dwie wyjątkowe operacje zwalczania komarów zlecone przez ARS

Biorąc pod uwagę skalę tego odkrycia i jego potencjalne implikacje, White uważa, że ​​zaprojektowanie i przetestowanie jego maleńkiego, pokręconego statku jest tylko kwestią czasu. Mówi, że kamień milowy posunie cały proces powoli, ale pewnie w kierunku ostatecznego celu: statku kosmicznego zdolnego wypaczenia.

Źródło : European Physical Journal, H. White i in.