Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nasza galaktyka ma „odłamek” w jednym ze swoich ramion spiralnych

Ciężko wyrobić sobie pojęcie o strukturze domu, z którego nie można się wydostać. Jednak właśnie to astronomowie próbują zrobić z Drogą Mleczną. Dziś nowy postęp. Właśnie pojawiły się jako „cierń” w jednym z ramion spiralnych naszej galaktyki.

Z biegiem czasu naukowcy wyczuli nasz rozmiar i kształt galaktyka, Ten droga Mleczna. Nawet z rękami. Ale ten obraz, który stworzyli, jest nadal przybliżony. W rzeczywistości trudno jest wykonać lepszą pracę, biorąc pod uwagę, że Ziemia z definicji – a wraz z nią Naukowcy astronomii I wszystkie ich gadżety… wewnątrz tej galaktyki.

Jednym z wyzwań stojących przed badaczami jest pole widzenia, które jest ograniczone przeszkodami na linii wzroku. ten pobór gazu I na przykład kurz. to jest powód Naukowcy astronomii Laboratorium Napędów Odrzutowych (JPL, Stany Zjednoczone) z NASA oni wznawiają teleskop przestrzenny Spitzer. To było przed przejściem na emeryturę w styczniu 2020 roku. Dzięki jego wrażliwości na promieniowanie Podczerwień, niech je przejrzą Chmury Gaz i pył w ramieniu obok nas to ramię łukowe. obserwować gwiazdy raczkujący.

Zanim przejdziemy dalej, pamiętaj, że astronomowie w to wierzą młode gwiazdy Dopasowuje się do spiralnego ramienia jej gospodarza. Dane z misji Gaia pozwoliły im potwierdzić, że wyłaniające się gwiazdy, które obserwowali, mogą być powiązane z ramieniem Strzelca. W rzeczywistości poruszają się w tym samym czasie Prędkość I w tym samym kierunku. Ale jest jedna rzecz, która je wyróżnia. Kąt nachylenia.

„Drzazga” została zidentyfikowana dzięki dokładności ostatnich pomiarów

Kąt nachylenia to kąt, pod którym ramię spiralne oddala się od jądra galaktyki. Jeśli są sklejone w okrąg, kąt nachylenia wynosi 0 stopni. Ale kiedy spirala się otwiera, kąt się zwiększa. Modele nadają ramieniu łuku kąt nachylenia około 12 stopni. Jednak gwiazdy obserwowane przez astronomów z JPL tworzą strukturę o kącie nachylenia prawie 60 stopni!

READ  Godziny zmiany mogą wpływać na układ odpornościowy

Takie „fragmenty” zaobserwowano już w innych regionach galaktyki spiralne. Ale jak dotąd są w droga Mleczna Nie zostało to potwierdzone. Wspomniany „dysydent” składa się z czterech mgławice Znana astronomom amatorom ze swojego oszałamiającego piękna: Mgławica Orzeł (M 16), mgławica omega (M17), Mgławica Trójlistna (M20) i Mgławica Jezioro (m 8). Ponadto umożliwiły już potwierdzenie istnienia ramię z łukiem W czasie – w latach pięćdziesiątych – kiedy spiralna natura naszej galaktyki wciąż była przedmiotem dyskusji.

Dziś, dzięki dużej dokładności pomiarów wykonanych przez misję Gaia, konstrukcja jest wyróżniona. „Ta struktura jest niewielką częścią Drogi Mlecznej, ale może nam powiedzieć coś ważnego o całej galaktyce”.Robert Benjamin komentuje: Astro-fizyk Na Uniwersytecie Wisconsin (USA), w latach Komunikat prasowy JPL. Przypomina nam, że wciąż istnieje wiele wątpliwości dotyczących budowy Drogi Mlecznej. Niepewności, które szczegółowe badania, oparte na coraz dokładniejszych danych, mogą wkrótce wyjaśnić.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?