Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Laboratorium Moderna rozpoczęło badanie kliniczne szczepionki informacyjnego RNA

Po zaszczepieniu się przeciwko Covid-19 Moderna przystępuje do walki z AIDS. Zastosowana technologia jest taka sama jak w przypadku Covid-19, czyli informacyjnego RNA.

W lutym ubiegłego roku naukowcy z American Scripps Institute ogłosili bardzo obiecujące wyniki swojej nowej koncepcji szczepionki z białkiem produkowanym w laboratorium, które stymuluje układ odpornościowy. Ale aby uczynić swoją szczepionkę bardziej skuteczną, użyli informacyjnego RNA Mourderny.

Dla profesjonalistów ta innowacja może przyspieszyć rozwój szczepionki. „Wyprodukowanie białka ex vivo, a następnie użycie go jako szczepionki było bardziej skomplikowane niż użycie technologii informacyjnego RNA, Jean-Daniel Lelliver, immunolog specjalizujący się w szczepieniach wyjaśnia: Zaletą jest tutaj produkcja dużych ilości białek w organizmie w celu uzyskania optymalnej i skutecznej odpowiedzi immunologicznej. ”

Ta faza 1 umożliwi ocenę bezpieczeństwa szczepionki, w szczególności odnotowanie ewentualnych skutków ubocznych, ale także określenie zalecanej dawki i częstotliwości podawania.

„Upewnimy się, że te szczepionki są dobrze tolerowane przez zdrowych ochotników”.

Jean-Daniel Lelièvre, immunolog specjalizujący się w szczepieniach

56 osób bez HIV otrzyma produkty opracowane przez Modernę, ale to na razie tylko pierwsza faza badań klinicznych. “DrW drugim etapie naprawdę zbadasz odpowiedź immunologiczną u większej liczby osób, identyfikuje Jeana-Daniela Lellivera, Następnie przychodzi etap 3, w którym patrzysz na skuteczność swojej szczepionki w zapobieganiu chorobom, w kontekście HIV, ten etap jest nieco bardziej złożony niż w kontekście, powiedzmy, Covid-19. “

W notatce dostępnej na oficjalnej stronie internetowej, Moderna aborde le potentiel de ce vaccin d’un point de vue sanitaire, avec 38 milionów de personnes dans le monde qui vivent actuellement avec le virus du sida, deux millions de nouveaux malades chaque année, et 690 000 osób suites the qui de choroba. Nie wspominając już o tym, że w latach 2012-2015 wydano na całym świecie 562 miliardy dolarów na leczenie i zapobieganie HIV.

O ile wyniki pierwszego etapu spodziewane są w 2023 roku, naukowcy wciąż mają przed sobą dziesięć lat pracy.

Szczepionka AIDS: Moderna Laboratory rozpoczyna badania kliniczne szczepionki mRNA – Boris Haller

słuchać

READ  Jak gekon może nam pomóc w sprzątaniu