Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Następnie Romer spalił bramkę Lamine’a Yamala, a Adrien Rabiot stał się pośmiewiskiem Hiszpanii

Następnie Romer spalił bramkę Lamine’a Yamala, a Adrien Rabiot stał się pośmiewiskiem Hiszpanii

Reprezentant Francji Adrien Rabiot stał się obiektem wielu reakcji w Hiszpanii po swoim występie podczas odpadnięcia Francji z Mistrzostw Europy 2024 (2:1). Szczególnie mocno wypowiadał się podczas poprzedniego meczu na temat iberyjskiego napastnika Lamine Yamala.

„Myślę, że Lamin Yamal pokazał, że jest zawodnikiem, który wie, jak radzić sobie ze stresem i ma wiele cech. Pokazał, że potrafi grać, a my wiemy, do czego jest zdolny i że ma spokojny umysł , zagranie w półfinale może być nieco trudne, ale „Będzie to zależeć od naszej umiejętności wywarcia na nim presji. Chcemy wyprowadzić Lamine Yamala z jego strefy komfortu. Jeśli będzie chciał zagrać w finale, będzie musiał zrobić więcej rzeczy, niż zrobił do tej pory”.. Słowa Adriena Rabiota wywołały wiele dyskusji w Hiszpanii przed wtorkową porażką w półfinale (2:1).

Ta wypowiedź powraca dziś w obliczu Adriena Rabiota, autora skromnego meczu z Hiszpanią i sprawcy gola hiszpańskiego skrzydłowego. Kiedy w tym samym czasie Lamine Yamal rozegrał wspaniały mecz, uświetniony wspaniałą bramką, która zapisze się w historii jego selekcji i która zapewniła mu miano najlepszego zawodnika meczu przez UEFA. Pod koniec meczu blok Barcelony wysłał przed hiszpańskimi kamerami wiadomość, a nie odpowiedź, byłemu zawodnikowi Paris Saint-Germain: „mówi, co mówi”.

Iberyjskie media szybko poszły w ślady 16-latka. Codziennie Marka Szczególnie luźne: „Witam Rabiot, nazywam się Lamin Yamal, mam 16 lat i niczego się nie boję.”. Mundo Deportivo Dotyczy to również jego tytułu: „Gulazo Yamal kontra Rabiot”. W prasie rozległo się oburzenie, poprzedzone wieczorem licznymi reakcjami na portalu X (dawniej Twitterze).

Zobacz też – De La Fuente na Jamalu po Hiszpanii-Francji (2-1): „Jest geniuszem, musimy się nim dobrze zająć»

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/dugout/index.js” >