Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA zdołała przełączyć się na komputer zapasowy Teleskopu Hubble’a

NASA zrobiła ważny krok z Hubble’em, ponieważ jej teleskop kosmiczny został wstrzymany od 13 czerwca 2021 r. 15 lipca przełączył się na pokładowy komputer awaryjny.

To bardzo zachęcający ruch: 16 lipca 2021 r. NASA ogłosić Udało mu się zasilić komputer zapasowy Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Kultowe obserwatorium jest nieczynne od 13 czerwcaZe względu na problem dotyczący komputera pokładowego, „komputera użytkowego”, to on steruje instrumentami naukowymi. W ciągu swoich 31 lat w kosmosie teleskop Hubble’a nigdy nie miał takiego problemu.. Próby ponownego uruchomienia i ponownej konfiguracji tego komputera pokładowego nie powiodły się.

W swoim komunikacie prasowym, który był regularnie aktualizowany od początku zaciemnienia, NASA napisała, że ​​„ Pomyślny sprzęt do tworzenia kopii zapasowych na Kosmicznym Teleskopie Hubble’a, w tym działanie pokładowego komputera zapasowego, 15 lipca W statkach kosmicznych, takich jak Hubble lub satelity, zazwyczaj na pokładzie znajdują się repeatery, czyli repeatery (lub nawet trzy kopie), aby w razie problemów technicznych mieć zapasowe rozwiązanie. w tych „Planie B” NASA liczyła na rozwiązanie obecnej awarii.

Agencja kosmiczna była uczciwa?Zidentyfikowane dowody na źródło problemu, z jakim zetknął się Hubble, 15 lipca. Komputer pokładowy znajduje się w Sam Nazywa się Instrument Science and Data Processing Command (lub SI C&DH). W tej jednostce jest też jednostka sterująca mocą (“power control unit” w języku angielskim lub PCU): to chyba pytanie.

Źródło : Flickr/CC/NASA (str.

Aktywuj elementy awaryjne

Tak więc niedawny manewr NASA polegał na oświetleniu dwóch elementów znajdujących się po drugiej stronie modułu SI C&DH:

  • jednostka sterująca zasilaniem awaryjnym,
  • Oprócz jednostki sterującej (z pełną nazwą „Command Unit / Data Science Coordinator” lub CU / SDF) kopia zapasowa.

Sterownik mocy zapewnia, że ​​każda część komputera pokładowego jest zasilana stabilną energią. Administrator służy do przetwarzania i przekazywania danych (naukowych i technicznych) oraz instrukcji.

READ  Najlepsza mapa ciemnej materii rodzi nowe pytania dotyczące wszechświata

« Po wykonaniu tych kroków alarm komputera pokładowego znajduje się na tym samym urządzeniu [ndlr : du côté « backup » de l’unité SI C&DH] Włączony, załadowany oprogramowaniem do lotu i przywrócony do normalnego trybu – mówi NASA. Teraz zespół odpowiedzialny za teleskop Hubble’a musi monitorować instrumenty, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Po tej fazie weryfikacji instrumenty naukowe powinny ponownie zacząć działać, jednak najpierw należy wykonać procedury i upewnić się, że temperatury instrumentów są stabilne. Następnie będą musiały zostać skalibrowane, zanim będą mogły ponownie zebrać wiarygodne dane naukowe.

Zobacz świat zPrzestrzeń

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontynuacja wideo