Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA ujawnia dźwięk, który wydaje czarna dziura, i to jest szalone

W ramach „Tygodnia Czarnej Dziury” NASA Wydał niesamowity dźwięk: reprodukcję dźwięku, który emitowałaby czarna dziura Perseusza, największa we wszechświecie. Z absolutnie fantastycznym wynikiem.

To dosłownie kosmiczna muzyka. 4 maja NASA opublikowane na swojej stronie internetowej Zrekonstruuj dźwięk dochodzący z głębi kosmosu. Dokładniej, Perseusz, największa czarna dziura w obserwowalnym wszechświecie, znajduje się w centrum gromady galaktyk o tej samej nazwie, 250 milionów lat świetlnych stąd. Obserwacja emitowanego promieniowania rentgenowskiego została przetłumaczona na dźwięki, a następnie zresetowana do ludzkiego ucha poprzez podniesienie wszystkiego o co najmniej 57 oktaw. Jest to pomnożenie częstotliwości przez 144 biliony. Rezultat: wystarczająco dużo kosmicznego dudnienia, by doprowadzić naszą wyobraźnię do szaleństwa. Słychać było krzyk starożytnego boga Lovecrafta, silnika ogromnego statku kosmicznego. Lub, dla najstarszych, nową wersję Tajemniczy głos otwierający Secret Of Man.

też czytać
słuchający: NASA Muzyka wyprodukowana z… wszechświata

Punkt NASA W szczególności do walki z ideą, że w kosmosie nie będzie dźwięku. Z pewnością tak jest „Składa się głównie z próżni, która nie pozwala na przenoszenie dźwięku”. Z drugiej strony z Perseusza narodziło się około 190 galaktyk gromady „dużo gazu”, zdolne do przesyłania dźwięku. To jest gaz sprawdzony przez Teleskop rentgenowski Chandra, nazwa wybrana na cześć indyjskiego fizyka Subrahmaniana Chandrasekhara oraz oznaczenie księżyca w sanskrycie. Towarzysząca dźwiękowi purpura odpowiada dokładnie promieniom rentgenowskim wykonanym przez Chandrę. Ten sam teleskop zawdzięczamy innym bardzo znanym obrazom kosmosu, z których niektóre mają również prawo do jego nagłośnienia. Wszystko jest zmontowane niestandardowa strona internetowa…to sprawia, że ​​marzysz.

(odwiedzone 75 226 razy)

READ  Pfizer został zaszczepiony, a Carlota Masala zmarła w wieku 27 lat na kardiomiopatię.