Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-Omicron: Jakie są „duchy” wirusa wykryte w jelitach pacjentów?

Ponad dwa lata po uruchomieniu programuEpidemiaTen wirus Kontynuuj rozwijanie w miarę postępu wyszukiwania. W najbliższą środę, 11 maja, internetowe czasopismo naukowe Nature opublikowała podsumowanie kilku badań, które rzuciły światło na przyczyny objawów jelitowych.

W rzeczywistości wzbudził zainteresowanie wielu spraw wymioty Oparte na Biegunka Wśród rannych Koronawirus chorobawielu badaczy kwestionowało to objawy Choroby przewodu pokarmowego spowodowane przez coś, co określa się jako Wirusowa infekcja dróg oddechowych.

Przeczytaj także:
Covid-Omicron: zaszczepiony, ale skażony, klasyfikacja najczęstszych objawów

czołgi

Dwa zespoły naukowców z Uniwersytetu Stanforda (Kalifornia, USA) oraz zespół z Innsbrucka (Austria) stwierdziły, że Fragmenty SARS-CoV-2 mogą utrzymywać się w jelicie przez miesiące po początkowym zakażeniu.. Genetyka z Uniwersytetu Stanforda i onkolog Amy Bhatt opisała te części jako „duchy” od covid. Co może przyczynić się do tego, co teraz nazywa się długi covidTa ciężka forma Covid jest zdefiniowana jako Objawy, które utrzymują się dłużej niż 12 tygodni po ostrej infekcji.

We wcześniejszych badaniach próbki wirus pochodzi z Jelita Ktoś został zainfekowany cztery miesiące temu. Uniwersytet Stanforda wykazał, że niektórzy pacjenci Dalsza eliminacja wirusowego RNA w kale siedem miesięcy po początkowym łagodnym lub umiarkowanym zakażeniu SARS-CoV-2, długo po ustąpieniu objawów ze strony układu oddechowego..

Stąd teoria rezerwuarów wirusowych, która pozwoliłaby tym „duchom” Covid przetrwać w czasie. Teoria wymaga weryfikacji.

READ  Gigantyczne pasma galaktyk będą się kręcić!