Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA robi duże postępy w technologiach drukowania 3D sztucznych narządów w kosmosie

Naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej Pomyślnie wydrukowano tkanki z ludzkiej wątroby w 3D. Podobne doświadczenie Wkrótce możesz zobaczyć światło dzienne na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA Marzy, że pewnego dnia astronauci będą mogli drukować własne organy protetyczne z całkowitą niezależnością w kosmosie.

Niedługo wydrukujesz sztuczne organy z kosmosu?

W Stanach Zjednoczonych każdego dnia w oczekiwaniu na przeszczep narządu umiera 17 osób. Wielu badaczy próbuje znaleźć rozwiązanie, aby przezwyciężyć niedobór dawców. Wśród najbardziej innowacyjnych, Istnieje biodruk 3D sztucznych narządówأعضاء. To nie jest science fiction, protezy były drukowane w przeszłości. W 2019 roku amerykańska firma biotechnologiczna BIOLIFE4D Zapowiedział, że udało mu się stworzyć mikroskopijne ludzkie serceDzięki technologii biodruku 3D.

Sześć lat temu NASA ogłosiła konkurs na tkankę naczyniową, konkurs mający na celu przyspieszenie badań na ten temat. Celem jest właściwie produkcja sztucznych narządów. W zeszłym tygodniu amerykańska agencja kosmiczna nazwała dwie zwycięskie drużyny. Wyzwanie składa się Aby utworzyć grubą i unaczynioną tkankę narządów ludzkich, która jest w stanie przetrwać co najmniej 30 dni. Winston i WFIRM, dwa zespoły z Wake Forest Institute of Medicine, wykorzystały różne techniki drukowania 3D do stworzenia wszczepionej tkanki w laboratorium.

Prawdziwe wyzwanie dla nadchodzących misji kosmicznych

Anthony Atala Lider zespołu WFIRM i dyrektor Instytutu Wake Forest, stwierdził, że: „Przyjęliśmy dwa różne podejścia. Te dwa podejścia różnią się sposobem wykonywania angiogenezy. Jedno wykorzystuje struktury kanalikowe, a drugie struktury tkanek gąbczastych, aby ułatwić dostarczanie składników odżywczych do komórek i usuwanie komórek. Wyzwanie nie było łatwe do spełnienia, zwłaszcza, że ​​ludzka wątroba jest zdecydowanie najbardziej złożonym organem rozrodczym ze względu na dużą liczbę funkcji, które wykonuje”.

Druk sztucznych narządów i tkanek stanowi prawdziwe wyzwanie dla NASA. W rzeczywistości ta technologia może być niezbędna w nadchodzących misjach kosmicznych. Na przykład ESA pracuje nad Drukowanie 3D kości i skóry w nadchodzących misjach na Marsa. Ważne jest, aby wydrukować protetykę, ale Astronauci też będą musieli być samowystarczalni żywieniowo. Z tego powodu NASA uruchomiła Deep Space Food Challenge, którego celem jest opracowanie zrównoważonych opcji żywnościowych dla długotrwałych misji załogowych.

READ  Sztuczna inteligencja, aby uniknąć kosmicznych śmieci

Przypomina nam o tym nowe wyzwanie Astronautom udało się już wydrukować stek w kosmosie. Zwierząt hodowlanych nie można hodować na statku kosmicznym. Dlatego Takie odkrycie mogłoby pozwolić ludziom wydłużyć czas trwania zadań W celu osiągnięcia. Na razie to tylko eksperymenty… Minie dużo czasu, zanim astronauci będą mogli wszczepiać sztuczne tkanki lub jeść ulubione burgery dzięki biodrukowaniu 3D.