Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA i Pentagon opracują rakietę o napędzie atomowym, która poleci na Marsa

NASA i Pentagon opracują rakietę o napędzie atomowym, która poleci na Marsa

Ponad 50 lat temu NASA przeprowadziła testy rakiet nuklearnych, ale projekt został wstrzymany z powodu cięć budżetowych i napięć związanych z zimną wojną.

Kierunek Marsa. We wtorek 24 stycznia NASA ogłosiła partnerstwo z Pentagonem w celu opracowania rakiety o napędzie atomowym, której celem jest między innymi wysłanie ludzi na Czerwoną Planetę. Szef agencji kosmicznej Bill Nelson powiedział, że współpracuje z amerykańską wojskową agencją badawczą DARPA „Opracowanie i testowanie zaawansowanej technologii jądrowego napędu termicznego od 2027 r.”, Dziękuję za to Astronauci mogą podróżować do iz głębokiego kosmosu szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. — powiedział w oświadczeniu.

Tak więc, według NASA, A.J Pocisk termiczny o napędzie atomowym może być trzy do czterech razy bardziej wydajny niż konwencjonalny pocisk paliwowy. Podczas gdy koncepcja jest taka sama jak w przypadku wystrzelenia konwencjonalnej rakiety – ciepło jest przenoszone na płynne paliwo, przekształcane w gaz i wyrzucane przez dyszę w celu zapewnienia ciągu rakiety – reaktor rozszczepienia jądrowego wytwarza znacznie wyższe temperatury.

Nadal istnieje wiele wyzwań do pokonania

Opracuj ten nowy typ wyrzutni „Będzie to miało kluczowe znaczenie dla szybszego i wydajniejszego dostarczania sprzętu na Księżyc, a co za tym idzie, wysyłania ludzi na MarsaDyrektor Wojskowej Agencji Badawczej DARPA Stephanie Tompkins dodała, że ​​zapewnienie niezbędnej płatności umożliwiającej powrót astronautów na koniec ich pobytu pozostaje jednym z (wielu) wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć, aby przeprowadzić wiele załogowych misji na Marsa, 225 milionów kilometrów od Ziemi.w środku.

Bo jeśli marzenie o Marsie jest daleko, to jest też siłą napędową wielu badań w dziedzinie kosmosu. Pod koniec 2020 roku amerykański miliarder Elon Musk po raz kolejny wykazał zainteresowanie Marsem, ogłaszając „Pierwsza załogowa misja na Marsa w 2026 lub nawet 2024 roku”.

Ponad 50 lat temu NASA przeprowadziła testy rakiet nuklearnych, ale projekt został wstrzymany z powodu cięć budżetowych i napięć związanych z zimną wojną.

READ  Recenzja Philips Momentum 27M1N5500: 170 Hz dla bezbłędnej odpowiedzi