Narciarstwo biegowe olimpijskie. Brak medalu dla Francuzów w finale klasycznego sprintu drużynowego.

Dwie francuskie drużyny narciarstwa biegowego weszły do ​​klasyki drużyn, aby w środę (16 lutego) zakwalifikować się do finału.

Jeśli francuski duet, składający się z Melissy Gall i Liny Quentin, nie osiągnął tego wyczynu i zajął ostatnie miejsce w finale, daleko od francuskiej mistrzyni olimpijskiej (+1’55”), to wszystkie nadzieje na medal padły Francuski duet przełajowy Hugo Laballos i Richard Hollow.

Laballos i Jowisz tęsknią za medalem

Hugo Laballos i Richard Goff bez problemu zakwalifikowali się do finału. Ale sprawy się skomplikowały, zwłaszcza dla Hugo Laballosa, którego poślizg nie wydaje się idealny. Francuz walczył o utrzymanie się w czołówce. Jeśli za nim Richard Gough wypełnił luki bez problemu w swoich pierwszych dwóch rundach, za każdym razem zwraca pałkę przed Laballos.

Francja zrobiła jojo, a kiedy Norwegia, Rosja i Szwecja przyspieszyły wyścig, Gauve było to za dużo. Tak więc Francja zajęła siódme miejsce, 35 sekund za Norwegią w Kłajpu – która zdobyła swój drugi tytuł olimpijski w tych igrzyskach – i Valence. Szwecja zdobyła srebro, a Republika Chińska brąz. Rosjanin Aleksander Bolshunov, powiązany z Aleksandrem Terentevem, zdobył swój czwarty medal po złotym w narciarstwie i sztafecie oraz srebrnym w biegu klasycznym na 15 km.

Na poziomie kobiet niemiecka drużyna narodowa zdobyła złoty medal z Kathariną Hennig i Victorią Carr. Szwecja zdobyła srebro, a Republika Chińska brąz.

Zatem francuskie narciarstwo biegowe nie ma drugiego medalu drużynowego dla drużyny na tych igrzyskach olimpijskich Brąz w sztafecie 4 x 10 km mężczyzn.

READ  Euro 2021: Zapytaj o program!