Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Napastnik Paris Saint-Germain Lionel Messi został Piłkarzem Roku 2022 według FIFA

Argentyński mistrz świata Lionel Messi zdobył nagrodę dla najlepszego piłkarza 2022 roku podczas ceremonii FIFA Best Awards w poniedziałek w Paryżu. A Messi (35 l.) zdobył to wyróżnienie po raz trzeci po latach 2009 i 2019, zastępując polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, zwycięzcę w 2020 i 2021 roku.

Lionel Messi zdobył tytuł FIFA World Player of the Year. L’Argentine odniósł zwycięstwo w Coupe du monde dzięki swojemu wyborowi na obrońcę Francji Karima Benzemy, który wszedł do podwójnej Ligi Mistrzów z Realem Madryt i Kyliana Mbappé, który uczynił Francję finałem mistrzostw świata.

Wśród kobiet była Hiszpanka Alexia Botelas, nagrodzona już Złotą Piłką w 2021 i 2022 roku przez FIFA w zeszłym roku, wybrana przez jury złożone z trenerów, kapitanów reprezentacji narodowych i dziennikarzy, komitet uzupełniony przez publiczność. Głosuj online.

Po raz trzeci pt

Messi (35 l.) zdobył to wyróżnienie po raz trzeci po 2009 i 2019 roku, zastępując polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, triumfującego w 2020 i 2021 roku. Był faworytem wieczoru zorganizowanego przez Salle Pleyel, dwa i pół miesiąca po zdobyciu tytułu mistrza świata w Katar z Argentyną. To jedyny ważny tytuł, którego brakowało na jego ogromnej liście.

Gwiazda Paris Saint-Germain nie była jedynym Argentyńczykiem, który został uhonorowany, ponieważ trener Lionel Scaloni i bramkarz Emiliano Martinez zostali odpowiednio trenerem roku i bramkarzem.

Wyraźnie widać, że argentyński bramkarz nie ucierpiała z powodu skandalicznej celebracji zakończenia finału mistrzostw świata, kiedy odbierał już trofeum jako najlepszy bramkarz turnieju, oraz licznych prowokacji, zwłaszcza w stosunku do Mbappe, podczas imprez organizowanych w Argentynie nad powrotem selekcji.

READ  Alejandro Davidovich Fokina, zwycięzca niezwykłego pojedynku z Casperem Ruddem w Roland Garros