Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nancy Pelosi odwiedziła Polskę, zła w Armenii

Nancy Pelosi odwiedziła Polskę, zła w Armenii

Opublikowany

Aktualizacja

Artykuł napisany przez

Jak co wieczór europejskie kanały telewizyjne nadawały wiadomości o godzinie 23:00. To jest poniedziałek Euroshopu, 2 maja.

Ruch gniewu w Armenii. W niedzielę 1 maja w stolicy Erewaniu były tysiące ludzi, a następnego dnia liczba była nieco mniejsza, ale nadal była równie wymagająca. Protestujący domagają się dymisji rządu oskarżonego o odstąpienie półtora roku temu separatystycznego regionu Górnego Karabachu sąsiadowi Azerbejdżanowi. Rozsądna decyzja „Gorszący” Przez partie opozycyjne grożące oblężeniem kraju.

W Polsce długo oczekiwana wizyta. Po Kijowie do Warszawy do Nancy Pelosi. Prezydent Duda powitał przewodniczącego Izby Reprezentantów USA. W menu dyskusji wojna na Ukrainie i jej konsekwencje w Europie. „Rozmawialiśmy o pomocy wojskowej, ale bezpieczeństwa i pomocy gospodarczej”., wyjaśniła. Polska, członek NATO, jest największym odbiorcą uchodźców na Ukrainie. Ponad 3 miliony od początku rosyjskiej inwazji.

W Niemczech była to jedna z konsekwencji wojny na Ukrainie: trzeba teraz obniżyć koszty energii. Rekomendacja stosowana przez miasto Berlin. Odkryte baseny w stolicy latem są mniej gorące. Niemcy chcą drastycznie zmniejszyć rosyjski import gazu i ropy.

READ  Węgry i Polska wycofane z planu ratunkowego grożą zablokowaniem unijnych firm