Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Należy pilnie usunąć te 11 aplikacji, jeśli znajdują się one na smartfonie z Androidem

Należy pilnie usunąć te 11 aplikacji, jeśli znajdują się one na smartfonie z Androidem

Następnie zidentyfikowano cztery aplikacje zorientowane na fotografię: PIP Pic Camera Photo Editor, PIP Camera 2022, Camera Photo Editor i Light Exposure Photo Editor. Są oskarżani o hostowanie trojanów, których celem jest kradzież danych, w szczególności poprzez nakłonienie użytkownika do połączenia się z jego kontem na Facebooku. Identyfikatory, hasła i inne informacje są na łasce hakerów. Ten rodzaj ataku dotyczy piątej aplikacji: ZodiHoroscope – Fortune Finder, aplikacja astrologiczna.

Zidentyfikowano również nowe trojany, których celem jest nakłonienie użytkownika do subskrypcji płatnych usług mobilnych. Aplikacja do gier wideo i odzyskiwania danych Prawdziwa jazda wyścigowa są w pułapce.

Wreszcie mamy przypadek wadliwych aplikacji, które zostały wymyślone od zera. Компенсация НДС jest oferowana jako aplikacja pomagająca obywatelom Rosji w ubieganiu się o świadczenia społeczne, ale w rzeczywistości jest przeznaczona do kradzieży danych i pieniędzy od tych, którzy ją zainstalowali.

OnlyFans Android ma zapewniać bezpłatny dostęp do kont Only Fans w zamian za wypełnianie ankiet lub instalowanie aplikacji i gier. Ale to hakerzy zbierają pieniądze wygenerowane z tych działań, a użytkownicy nigdy z nich nie korzystają.

READ  Oto darmowe gry na listopad