Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Największa mapa wszechświata zawiera 8 milionów galaktyk

Dzięki zaprojektowanemu w tym celu narzędziu największa trójwymiarowa mapa Wszechświata powinna pomóc astrofizykom zrozumieć, dlaczego rozszerza się on coraz szybciej.

Wymienia około 8 milionów galaktyk. Jest to największa trójwymiarowa mapa wszechświata, która została właśnie opracowana z Spektroskopia ciemnej energii (Desi) W zaledwie siedem miesięcy Jeśli nowy świat. To dwukrotnie więcej niż dotychczas zmapowanych galaktyk.

Desi to narzędzie zaprojektowane specjalnie do tego zadania. Zamontowany na teleskopie w Arizonie, USA, mierzy widmowe przesunięcie ku czerwieni (długie fale) światła emitowanego przez odległe galaktyki.

przyspieszenie ekspansji wszechświata

Zgodnie z aktualnym modelem kosmologicznym, „To „przesunięcie ku czerwieni” przedstawiałoby, jak bardzo wszechświat rozszerzył się w czasie, w którym światło z odległej galaktyki dociera do Ziemi”. Brytyjski Dziennik wyjaśnia. W rzeczywistości, im szerszy obszar, przez który przechodzi światło, tym bardziej znaczące jest to przesunięcie, przez co odległe obiekty wydają się bardziej czerwone.

„Ta mapa będzie większa i bardziej szczegółowa, gdy Desi będzie kontynuować swoje badania, zaplanowane na pięć lat”. wyjaśniać Astrofizyk Julian Gay z Lawrence Berkeley National Laboratory, Kalifornijskie laboratorium, które prowadzi obserwacje. Komentarz:

Kiedy tworzymy tę trójwymiarową mapę, w rzeczywistości mierzymy rozszerzającą się historię wszechświata”.

Oczekuje się, że Dessi zmapuje ponad 35 milionów galaktyk do 2026 roku, indeksując przesunięcia ku czerwieni każdej z nich. Narzędzie może jednocześnie zbierać dane o tej właściwości dla 5000 różnych miejsc we wszechświecie.

Pomnóż dane galaktyki

Astrofizycy mają nadzieję, że im więcej danych o galaktykach zgromadzą, tym większe będą szanse na rozwikłanie zagadki przyspieszającej ekspansji wszechświata. W rzeczywistości, zgodnie z obecnym standardowym modelem kosmologicznym, Wszechświat będzie składał się w 70% z ciemnej energii odpowiedzialnej za jego ekspansję oraz w 25% z ciemnej materii, której rozkład będzie podstawą do powstania galaktyk.

Ale nie wszystkie pomiary pasują do standardowego modelu. A dzięki przyszłym scenam Desiego, Julian Gay ma nadzieję, że część zasłony zostanie zdjęta: „Za pięć lat mamy nadzieję znaleźć odstępstwo od modelu kosmologicznego, które da nam dowody na to, co się naprawdę dzieje”.

Co potwierdza Astrofizyk Amelie Saintong z University College London :

Dzięki tym informacjom będziemy w znacznie lepszej pozycji, aby zrozumieć fundamentalne pytania dotyczące wszechświata, takie jak sposób, w jaki ciemna energia napędza jego ekspansję. „

READ  Ponad 800 popularnych leków zawiera dwutlenek tytanu, który jest zabroniony w żywności

źródło

Zmotywowani, zainteresowani środowiskiem i dobrą promocją, nowy Świat Jest to jeden z najlepszych czasopism naukowych na świecie. Założona w 1956 roku, jedną trzecią sprzedaży ma za granicą. Szczególnie interesuje go

[…]

Czytaj więcej