Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najlepszy spray odstraszający komary według 60 milionów konsumentów

Najlepszy spray odstraszający komary według 60 milionów konsumentów

Składa się z aktywnego składnika pochodzenia syntetycznego, chroni zarówno przed komarami pospolitymi, jak i tygrysimi i kosztuje niecałe 7 euro.

Gdy przybywamy z pierwszą ciepłą pogodą, komary już zaczynają nam znowu utrudniać życie. Aby odstraszyć te owady przez całe lato, Francuzi inwestują w różnego rodzaju środki odstraszające owady: sztyfty, dyfuzory, domowe sposoby, spraye… Jednak nie zawsze łatwo jest wiedzieć, który wybrać. by nam pomóc, 60 milionów konsumentów Przeprowadź test skuteczności różnych rodzajów sprayów odstraszających komary dostępnych na rynku. Według Journal of the National Consumer Institute idealny repelent powinien być łatwy w zastosowaniu, nietoksyczny dla zwierząt i środowiska oraz jak najdłużej odstraszać komary. Na koniec testu dokonano oceny i szczególnie jeden spray wyróżniał się wynikami. Będzie chronić przez 11 godzin.

Zespół porównał 15 produktów odstraszających komary, reprezentujących różnorodność produktów biobójczych sprzedawanych we Francji. W skład produktów wchodziły zarówno syntetyczne składniki aktywne, jak i składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Ich klasyfikacja została opublikowana w Wydanie lipiec-sierpień 2024 r. Zastosowano test zatwierdzony przez Światową Organizację Zdrowia, polegający na pomiarze czasu, jaki upływa przed wylądowaniem komara na ramieniu w klatce po zastosowaniu różnych produktów. Czas działania porównano z podanym na produkcie. Oceniono także toksyczność substancji czynnej. W szczególności testy wykazały, że w warunkach laboratoryjnych niektóre środki odstraszające komary stosowane w regionach o klimacie umiarkowanym są stale skuteczniejsze niż środki odstraszające komary stosowane w regionach tropikalnych – chociaż mogłoby się wydawać odwrotnie. Badanie potwierdza skuteczność produktów opartych na syntetycznych cząsteczkach IR3535 i DEET. Produkty zawierające te cząsteczki mają najlepszy czas ochrony. Ale ten aktywny składnik to nie wszystko: „W naszych testach pomiędzy dwoma produktami opartymi na IR3535 w stężeniu 20%, jeden chroniony przez nieco ponad 11 godzin, a drugi tylko przez 8,5 godziny. Być może różnica leży w pozostałej części formuły, ale jest ona chroniona przez syntetyczne oznacza poufność.”

Ostatecznie najlepszym sprayem odstraszającym komary w rankingu jest Spray rodzinny Five on Five © Z oceną 16,8/20 według standardów 60 milionów konsumentów. Składa się z substancji czynnej pochodzenia syntetycznego, chroni zarówno przed komarami pospolitymi, jak i komarami tygrysimi na 11:05 i kosztuje 6,95 € za 100 ml. Na drugim miejscu znajdujemy Moustifluid-Spray Wysoka ochrona wrażliwych miejsc© Ocena 16,4/20 za ochronę 10:20. Na trzecim miejscu na podium Mist Mousti KO – Balsam odstraszający komary do obszarów zagrożonych© Wygrywa z notą 15,5/20 i ochroną 9:40. 60 milionów konsumentów Mówi się, że dla lepszej ochrony przed komarami należy także nosić odzież luźną i zakrywającą, rozstawiać moskitiery, a także korzystać z wentylatorów, a nawet klimatyzatorów.

READ  Chiny wyprzedzają SpaceX, wystrzeliwując nowy typ rakiety