Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nagraj 35 nowych fal grawitacyjnych!

Fale grawitacyjne są śladem szczątkowym w czasoprzestrzeni ekstremalnych zdarzeń kosmicznych. Astronomowie właśnie dodali co najmniej 35 nowych detekcji fal grawitacyjnych do katalogu, który jest obecnie 90. Co może wreszcie ujawnić tajemnice dziwnych i cudownych obiektów, takich jak czarne dziury i gwiazdy w neutronach.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Fale grawitacyjne: wyjaśnienie ich odkrycia w minutę
To wszystko, wykryto fale grawitacyjne. Te fluktuacje czasoprzestrzeni wynikają z połączenia dwóch czarnych dziur o masie 30 razy większej od masy naszego Słońca. Dowiedz się z tego filmu, jak naukowcom Ligo udało się wykonać te pierwsze pomiary.

Gdy czarne dziury lub zderzają się gwiazdy neutronowe, efekt jest podobny do drżenia czasoprzestrzeni. Trochę jak wrzucanie kamyka do kałuży wody. Powstaje fala. atrakcyjna fala. Zjawisko to zostało odkryte po raz pierwszy około pięć lat temu. Dziś zespół ogłosił, że zauważył co najmniej 35 takich wiadomości fale grawitacyjne. Rekordowa liczba, która podnosi całkowitą liczbę wykryć do 90!

ten Astronomowie z OzGrav (Centrum doskonałości ARC do wykrywania fal grawitacyjnychPoinformowano, że poglądy miały miejsce między listopadem 2019 a Marzec 2020. Wśród tych fal grawitacyjnych niewiele się wyróżnia. Na przykład GW191219_163120 jest spowodowany kolizją między plikiem Czarna dziura I jedna z najmniej odkrytych gwiazd neutronowych. GW191204_171526 reprezentuje plik połączenie Dwie czarne dziury, z których jedna obraca się pionowo. Z kolei GW191129_134029 narodził się ze zbiegu dwóch czarnych dziur, które Masa Razem nie więcej niż 18 razy więcej niż mamy Soleil. Natomiast GW200220_061928 składa się z czarnych dziur o masie ponad 145 razy większej od masy naszej gwiazdy.

W sumie badacze policzyli 32 fale grawitacyjne Powstały one w wyniku zderzenia czarnych dziur i dwóch zderzeń między czarną dziurą a gwiazdą neutronową. Ostatnie 35 monitorowanych wiadomości jest nadal tajemnicą. W rzeczywistości najlżejszy obiekt w zderzeniu, który go zrodził, wydaje się zbyt ciężki, aby być gwiazdą neutronową, ale zbyt lekki, aby być czarną dziurą.

READ  Astronauta Thomas Pesquet wraca w kosmos

Odkrywanie tajemnic par czarnych dziur i gwiazd neutronowych

„Ta szeroka gama funkcji jest świetnaIsobel Romero Shaw, badaczka z Uniwersytetu Monash (Australia), w OzGrav. Komunikat prasowy. Charakterystyka takich mas i cykli tych par może nam powiedzieć, jak powstają. – Jeśli obiekty najpierw wyewoluowały osobno, czy też pochodzą z par gwiazd, na przykład. Różnorodność naszych obserwacji rodzi interesujące pytania dotyczące pochodzenia tych par czarnych dziur i gwiazd neutronowych”.

Zwłaszcza, że ​​mnożenie odkryć pozwala naukowcom nie tylko badać indywidualne cechy obserwowanych par, ale także rozważać badanie tych kosmicznych zdarzeń jako populacji. Wystarczy zacząć rozumieć światowe trendy i cechy tych ekstremalnych obiektów. Dlatego naukowcy przeanalizowali już rozkłady masy i właściwości spinu, aby spróbować skorelować je z miejscem powstawania tych par ekstremalnych obiektów. „Istnieją cechy, które widzimy w tych dystrybucjach, których nie możemy jeszcze wyjaśnić, a to otwiera kilka ekscytujących pytań badawczych do przyszłej eksploracji”.Mówi Shanica Galladge, również badaczka na Uniwersytecie Monach.

Astronomowie pamiętają, że nic z tego nie byłoby możliwe bez międzynarodowej współpracy na wysokim szczeblu i mobilizacji obserwatoriów połączenie (USA), Panna (Włochy) i Kagra (Japonia). Bez ciągłego doskonalenia detektorów, co pozwala z biegiem miesięcy zwiększać czułość przyrządów. Z nadzieją, że pewnego dnia przechwycą fale grawitacyjne generowane przez Gwiazdy wybuchają w supernowej. Czwarta sesja obserwacyjna ma rozpocząć się w sierpniu 2022 r. W międzyczasie naukowcy będą kontynuować prace nad zebranymi już danymi, aby m.in. móc odkryć nowe rodzaje fal grawitacyjnych.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?