Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nagła powódź zabiła co najmniej 113 osób

Gdy rząd stara się powstrzymać wszechogarniającą ofensywę talibów,Afganistan Musisz także spotkać się z
Klęska żywiołowa. Co najmniej 113 osób zginęło w gwałtownej powodzi, która miała miejsce od środy wieczorem do czwartku w północno-wschodniej prowincji Nuristan, według nowego raportu opublikowanego w niedzielę.

„Wciąż brakuje 110 osób, 173 domy zostały całkowicie zniszczone, a także dziesięć przedsiębiorstw i sześć mostów” z powodu ulewnych deszczy w dystrykcie Kamdesh, około 200 kilometrów na północny wschód od kraju, powiedział Tamim Azimi, rzecznik afgańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zarządzanie katastrofami. Kabul. Ten region graniczący z Pakistanem jest górzysty i trudno dostępny.

destrukcyjne sposoby

Teren jest pod kontrolą Talibowie (…) Udało nam się jednak wysłać grupy ratunkowe z drużynami Afgańskiego Czerwonego Półksiężyca” – dodał Tamim Azimi, dodając, że poszukiwania zaginionych trwają. 113, dodając, że dokładna liczba zaginionych nie jest obecnie znana, powiedział, że zniszczono 11 kilometrów dróg.

Katastrofy tego rodzaju nie są rzadkością w kraju i każdego roku pochłaniają wiele ofiar, zwłaszcza na biednych obszarach wiejskich, gdzie domy są często kruche i budowane na niepewnych obszarach. W sierpniu 2020 r. powódź w Charikar zabiła około 100 osób. Operacje ratunkowe i niesienie pomocy po klęskach żywiołowych, zwłaszcza na obszarach odizolowanych, są często utrudnione przez brak sprzętu i infrastruktury w tym zubożałym kraju z powodu 40-letniej wojny.

READ  W obliczu upałów w Dubaju spada fałszywy deszcz