Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Wojna na Ukrainie: Nikt nie przeżył katastrofy rosyjskiego samolotu przewożącego 65 ukraińskich jeńców

Według rosyjskich agencji rosyjski samolot wojskowy rozbił się w środę w Rosji, na pokładzie którego znajdowało się 65 ukraińskich jeńców.
Co najmniej dziewięć osób zostało rannych w rosyjskich nalotach, które miały miejsce w nocy z wtorku na środę w Charkowie w północno-wschodniej Ukrainie.
Śledź bezpośrednio najnowsze informacje.

Olaf Scholz „Wściekły”

Kanclerz Olaf Scholz w opublikowanym dzisiaj wywiadzie wezwał kraje europejskie do zwiększenia wsparcia militarnego dla Ukrainy, uznając, że wkład 27 krajów jest „niewystarczająco wysoki” i przestrzegł przed niebezpieczeństwem zaniku amerykańskiej pomocy. „Europa musi zrobić więcej, aby wesprzeć Ukrainę w obronie kraju” – stwierdziła kanclerz w wywiadzie dla tygodnika „Die Zeit”.

„Wkłady, które kraje europejskie zaplanowały dotychczas na 2024 r., nie są wystarczająco wysokie” – stwierdził. Kanclerz Partii Socjaldemokratycznej wyraził „zaniepokojenie” faktem, że w Niemczech regularnie krytykuje się go za bardzo wahające się poparcie. Konserwatywna opozycja oraz przedstawiciele Wolnej Partii Demokratycznej (Liberałowie) i Partii Zielonych, członkowie koalicji rządowej, od miesięcy wywierają na niego presję, aby przekazał rakiety dalekiego zasięgu Taurus, czego domaga się także Ukraina.

Biełgorod

Armia ukraińska oświadczyła, że ​​po zestrzeleniu samolotu przewożącego ukraińskich jeńców będzie nadal atakować obwód Biełgorodu i rosyjskie samoloty wojskowe. Rosja oskarża Kijów o zestrzelenie tego samolotu dwoma rakietami.

Helikoptery

Niemcy ogłosiły podczas spotkania Ukraińskiej Grupy Kontaktowej ds. Obrony, do której należy ponad 50 krajów i organizacji, że dostarczą do Kijowa „sześć wielozadaniowych helikopterów Sea King Mk41 armii niemieckiej”. Niemiecka armia będzie szkolić ukraińskich pilotów w Niemczech i dostarczać krajowi części zamienne do tego typu samolotów. Helikoptery zostaną dostarczone do Kijowa od drugiego kwartału 2024 roku i powinny umożliwić skuteczniejsze monitorowanie Morza Czarnego.

„Bez pochopnych wniosków”

Po katastrofie rosyjskiego samolotu wojskowego ukraińscy urzędnicy wezwali ludzi, aby „nie wyciągali pochopnych wniosków”. W istocie Moskwa oskarża Kijów o zestrzelenie maszyny, która wiozła 65 ukraińskich jeńców wojennych w obwodzie Biełgorodskim. Władze Kijowa, z którymi skontaktowała się Agence France-Presse, nie skomentowały zdarzenia. Jak dotąd o katastrofie wypowiedział się jedynie Komisarz Praw Człowieka Ukrainy odpowiedzialny za kwestie wymiany więźniów, twierdząc, że chce poczekać na „wszystkie szczegóły”.

„Apeluję do mediów i obywateli Ukrainy, aby nie wyciągali pochopnych wniosków” – powiedział na portalach społecznościowych Dmytro Łobinec. „Wróg jest przebiegły. Wszyscy znamy metody, jakich Rosja używa do destabilizacji społeczeństwa. ” Kijów twierdzi, że obecnie w rosyjskiej niewoli przebywa ponad 8 000 Ukraińców, w tym ponad 1600 cywilów.

READ  W Mongolii Macron bierze na cel uran podczas swojej historycznej wizyty

Rosyjskie ministerstwo oskarża Kijów

Rosyjskie Ministerstwo Obrony oskarżyło w środę w obwodzie Biełgorodu rosyjski samolot wojskowy przewożący 65 ukraińskich jeńców wojennych, twierdząc, że obserwowało „wystrzelenie dwóch rakiet”.

Ministerstwo stwierdziło: „Reżim w Kijowie dopuścił się aktu terrorystycznego, zestrzeliwując rosyjski wojskowy samolot transportowy lecący z lotniska Czkałowski do Biełgorodu w celu transportu ukraińskich żołnierzy na wymianę”, dodając, że Ukraina „była świadoma”, że żołnierze ci będą transportowani przez powietrze. Środa.

„Nieporozumienia”

Premier Ukrainy Denis Szmygal przyjął w środę w Użgorodzie swojego populistycznego słowackiego odpowiednika Roberta Fico, aby omówić „różnice” pomiędzy rosyjską inwazją i dalszą pomocą Zachodu dla Ukrainy.

Na znak napięcia Słowak dał w przeddzień spotkania na zachodniej Ukrainie, że życie w Kijowie toczy się „normalnie”, w tym samym dniu masowych rosyjskich bombardowań, co bagatelizowało skalę prowadzonej tam wojny pod przewodnictwem Rosji . „Pomimo dzielących nas różnic, zamierzamy prowadzić ze słowackim rządem praktyczną politykę, która będzie korzystna dla obu krajów” – powiedział w środę na portalach społecznościowych Denis Shmygal.

Ukraiński urzędnik stwierdził, że jest „przekonany”, że dzisiejsze spotkanie z Robertem Ficą, pierwsze od wyboru słowackiego przywódcy w październiku 2023 r., pozwoli „otworzyć nową kartę” w stosunkach Kijowa–Bratysława.

Nikt nie przeżył wypadku

Lokalny gubernator powiedział, że nikt nie przeżył środowej katastrofy rosyjskiego samolotu wojskowego w obwodzie biełgorodskim przy granicy z Ukrainą, na pokładzie którego znajdowały się 74 osoby, w tym 65 ukraińskich jeńców wojennych.

„Wszystkie osoby na pokładzie zginęły” – powiedział w Telegramie Wiaczesław Gładkow. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony na pokładzie było 65 ukraińskich jeńców wojennych, sześciu członków załogi i trzech towarzyszy.

Rosyjscy parlamentarzyści przeciw „fałszywym wiadomościom”

Przedstawiciele Rosji głosowali w środę w pierwszym czytaniu nad projektem ustawy mającej na celu konfiskatę pieniędzy i mienia każdemu, kto zostanie uznany za winnego rozpowszechniania „fałszywych informacji” o armii.

W rzeczywistości projekt ustawy nie przewiduje konfiskaty całego majątku skazanego, ale raczej konfiskatę jego pieniędzy oraz środków „wykorzystanych lub przeznaczonych” na finansowanie działalności „przestępczej”, przy czym pojęcia te pozostają bardzo niejasne.

Moskwa oskarża Kijów o zestrzelenie samolotu

Dziś w środę marszałek rosyjskiej Dumy, niższej izby parlamentu, oskarżył Kijów o zestrzelenie samolotu, który rozbił się rano w obwodzie Biełgorodu z 65 ukraińskimi więźniami na pokładzie.

Ogłosił na sali: „Zabili swoich żołnierzy w powietrzu, a ich matki i dzieci czekały na nich”. Wiaczesław Wołodin potępiał przed deputowanymi rosyjskimi, mówiąc: „Zestrzelili naszych pilotów, którzy wykonywali misję humanitarną (…) rakietami amerykańskimi i niemieckimi”.

READ  LONDYN: 36-letni mężczyzna został aresztowany za zabójstwo nauczyciela, co wstrząsnęło Wielką Brytanią

Rosyjscy deputowani potępiają francuskich „najemników”.

W środę przedstawiciele Rosji głosowali za uchwałą potępiającą rzekomą obecność francuskich „najemników” walczących o Kijów na Ukrainie, czemu Paryż zaprzeczył i uznał za nową kampanię dezinformacyjną rozpoczętą przez Kreml.

„To godne ubolewania, że ​​władze francuskie, które wraz z naszym krajem były jednym z inicjatorów polityczno-wojskowego odprężenia w Europie, swoimi działaniami przedłużają cierpienia reżimu nazistowskiego w Kijowie” – stwierdza uchwała skierowana do francuskiej Rady Narodowej Montaż. Zgromadzenia i opublikowany na stronie internetowej Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu.

Katastrofa lotnicza w Rosji

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, według rosyjskich agencji, że rosyjski wojskowy samolot transportowy L-76 przewożący 65 ukraińskich jeńców wojennych rozbił się dziś, w środę, w obwodzie biełgorodskim graniczącym z Ukrainą.

„Około godziny 11:00 czasu moskiewskiego (08:00 GMT) w obwodzie Biełgorodu rozbił się samolot Ił-76 (…) z 65 wziętymi do niewoli żołnierzami armii ukraińskiej, których przewieziono na widoku do obwodu Biełgorodu. ” Ministerstwo podało: „Wymieniliśmy sześciu członków załogi i trzech towarzyszy”.

9 rannych w Charkowie

Co najmniej dziewięć osób zostało rannych w rosyjskich strajkach, które odbyły się w nocy z wtorku na środę w Charkowie w północno-wschodniej Ukrainie, ogłosił gubernator regionu dzień po zamachach bombowych, w których zginęło 18 osób.

Oleg Sinigubow, ukraiński prezydent regionu noszącego jego imię, powiedział za pośrednictwem aplikacji Telegram: „W wyniku ataku rannych zostało dziewięć osób, w tym 4-letnia dziewczynka, która została natychmiast opatrzona”, wyjaśniając, że „cztery Do szpitala zabrano osoby: dwóch mężczyzn i dwie kobiety.”

Według tego samego źródła podczas tego ataku uszkodzone zostały domy i urządzenia komunikacyjne.

Broń Korei Północnej

Gazeta Guardian ujawniła niedawno zdjęcia wykonane przez satelity brytyjskich służb wywiadowczych. Widzimy trzy rosyjskie statki odbierające kontenery z północnokoreańskiego portu.

Od kilku tygodni Zachód oskarża Pjongjang o dostarczanie Moskwie broni w celu wsparcia jej inwazji na Ukrainę.

międzynarodowy

NATO: zielone światło dla Szwecji

Kraje zachodnie z zadowoleniem przyjęły nowy ruch Szwecji w kierunku NATO po pozytywnym głosowaniu w tureckim parlamencie. Premier Węgier Viktor Orban zaprosił swojego szwedzkiego odpowiednika do Budapesztu, aby spróbować usunąć ostatnie przeszkody na drodze do przystąpienia tego kraju nordyckiego do NATO.

Zielone światło, które we wtorek dał turecki parlament zdecydowaną większością głosów, kończy 20 miesięcy negocjacji, które wystawiły na próbę cierpliwość zachodnich sojuszników Ankary, pragnących utworzyć zjednoczony front przeciwko Moskwie w kontekście inwazji na Turcję Ukraina.

READ  W obliczu rosnących rachunków za prąd Brytyjczycy „już nie wiedzą, co robić”

Wołodymyr Zełenski

Wczoraj ukraiński prezydent obiecał zdecydowaną reakcję po ogłoszeniu zabicia co najmniej 18 cywilów i ranienia 130 innych osób podczas nocnych nalotów rosyjskiego lotnictwa na Kijów i Charków. Wołodymyr Zełenski powiedział w Telegramie: „Zbombardowano ponad 200 różnych miejsc, w tym 139 budynków mieszkalnych (…), a 130 osób zostało rannych i wszystkim udzielono niezbędnej pomocy. Niestety 18 osób zginęło”, wskazując, że ta liczba może wzrosnąć..

Dzień dobry

Witamy w transmisji na żywo poświęconej wojnie na Ukrainie. Tutaj znajdziesz najnowsze informacje i mocne obrazy związane z tym konfliktem.

Kreml potwierdził we wtorek, że Europejczycy zaczęli odwracać się od Ukrainy. „Europejczycy zdają sobie sprawę, że wyrzucili pieniądze przez okno”.Poinformował o tym rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow rosyjskim agencjom informacyjnym. Nowy krok Moskwy w czasie, gdy kontynuacja pomocy powoduje napięcia wewnętrzne w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych.

W jego oczach tak wygląda prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski „W bardzo trudnej sytuacji”. „Nie otrzymuje już pieniędzy, za granicą nie ma dla niego wystarczającej ilości naboi, a w domu ma problemy”.Dodano na Ukrainie.

  • Przeczytaj także

    Czy Władimir Putin zapowiedział, że po Ukrainie „zaatakuje Polskę i kraje bałtyckie”?

Kreml próbował w ostatnich tygodniach przedstawiać kraje zachodnie, główne popleczników Kijowa, jako podzielone w toku działań wobec Ukrainy niemal dwa lata po rosyjskim ataku. Ton wydaje się w Moskwie bardziej optymistyczny od czasu niepowodzenia ukraińskiej kontrofensywy w zeszłym roku.

W obecnej sytuacji front na Ukrainie rozciągający się na długości około 1000 kilometrów zostaje zamrożony na rzecz armii rosyjskiej, która zajmuje około 20% terytorium sąsiada i która dzięki mobilizacji zdołała w ostatnich miesiącach wzmocnić swoje pozycje przemysłu krajowego. Aby zapewnić mu niezbędną amunicję do kontynuowania ataku.

We wtorek Dmitrij Pieskow z zadowoleniem przyjął także podziały w amerykańskiej klasie politycznej, gdyż Republikanie w dalszym ciągu blokują kluczową pomoc przeznaczoną dla Kijowa. „W pewnym momencie Biden powiedział, że to inwestycja w Amerykanów”.Mówił o pomocy dla Ukrainy. „Gdybyśmy się do tego zobowiązali (…), bylibyśmy bankrutami”.Rzecznik powiedział. Ze swojej strony Ukraina obawia się erozji poparcia Zachodu po dwóch latach konfliktu, który wyczerpał opinię publiczną i zbliżających się ważnych terminach wyborów w Unii Europejskiej – europejskich w czerwcu – i w Stanach Zjednoczonych – prezydenckich w 2018 roku. Listopad.


Redakcja TF1info