Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Według Kijowa, wojna na Ukrainie: jedna osoba zginęła, a jeden został ranny w rosyjskich strajkach

Władze ukraińskie podały w sobotę, że w kilku rosyjskich atakach na wschodnią Ukrainę zginęła jedna osoba, a cztery inne zostały ranne.
Śledź najświeższe informacje na temat konfliktu.

Ta transmisja na żywo dobiegła końca.

Śledź naszą aktualną transmisję na żywo:

Zabrania się opuszczania terytorium

W sobotę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podała, że ​​poprzednikowi Wołodymyra Zełenskiego nałożono zakaz opuszczania Ukrainy. Odmowę motywowano możliwym spotkaniem z premierem Węgier Wiktorem Orbanem, uznając go za „antyukraińskiego” i obawą przed wyzyskiem przez Rosję.

międzynarodowy

Zakaz podróżowania

Ukraińskie służby bezpieczeństwa poinformowały w sobotę, że byłemu prezydentowi Petro Poroszence, rywalowi obecnego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, nie pozwolono wyjeżdżać za granicę ze względu na spotkanie z premierem Węgier Wiktorem Orbanem, co grozi aresztowaniem. „Wykorzystując Rosjan”.

Petro Poroszenko, który stał na czele Ukrainy w latach 2014–2019, a obecnie jest członkiem parlamentu opozycji, oświadczył w piątek, że zablokowano go na granicy, gdy miał wyjechać za granicę w celach… „Dziesiątki spotkań w Polsce i Stanach Zjednoczonych”.

Jeden zabity i jeden ranny

Władze ukraińskie poinformowały w sobotę, że w kilku rosyjskich atakach na wschodnią Ukrainę zginęła jedna osoba, a cztery inne zostały ranne, potwierdzając również, że ich armia w dalszym ciągu stawia opór „codziennym” rosyjskim atakom w Awdijiwce.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało na aplikacji Telegram, że w zamachu bombowym na miasto Chasów Jar zginął cywil, a dwie inne osoby zostały ranne w Turecku i Bogdanówce.

Obwód doniecki, w którym znajdują się te obwody, jest jednym z czterech regionów, które Rosja ogłosiła aneksję w 2022 r., obok Chersonia, Zaporoża i Ługańska.

„Nie stwierdzono żadnych naruszeń”.

„Wczoraj w nocy doszło do całkowitej przerwy w dostawie prądu w elektrowni Zaporoże”.Trzeba było użyć generatorów – napisał w Telegramie ukraiński koncern zajmujący się energią jądrową Energoatom, wyjaśniając, że zasilanie przywrócono kilka godzin później, około godziny 7:00 w sobotę.

READ  Dlaczego chińska teoria wypadków w laboratoriach odradza się w USA?

Rosyjska administracja elektrowni Zaporoże przyznała, że ​​doszło do odcięcia zewnętrznego zasilania, ale potwierdziła tę informację„Brak naruszenia” ona ma „Bezpieczne warunki pracy” Niezauważony. Potwierdziła w Telegramie, że poziom promieniowania na terenie fabryki był „normalny”.

Wzmacnianie lęków

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej potwierdziła w sobotę, że największa elektrownia w Europie od roku pozbawiona jest prądu. „Ósmy raz” Od początku konfliktu to „wzmacnia obawy dotyczące bezpieczeństwa jądrowego i ochrony jądrowej”..

Elektrownię zasilają dwie linie energetyczne „został odcięty”był jednym z nich „Wyłączenie zasilania podczas nalotu”.Energoatum wyjaśnił.

Jednak ta przerwa w dostawie prądu stwarza zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania stacji, które zostało wystawione na niebezpieczeństwo „Wypadek nuklearny i radiologiczny”„Energoatom powiedział.

„Na krawędzi katastrofy nuklearnej”

Ukraińska elektrownia Zaporoże znalazła się w rękach rosyjskich „Zaraz nastąpi awaria nuklearna”. Ukraińska firma zajmująca się energią jądrową Energoatom poinformowała, że ​​w nocy z piątku na sobotę okolica została zbombardowana w wyniku tymczasowej przerwy w dostawie prądu.

„Wczoraj w nocy doszło do całkowitej przerwy w dostawie prądu w elektrowni Zaporoże”.Energoatom napisał na Telegramie, wyjaśniając, że zasilanie zostało przywrócone po kilku godzinach. Dodał, że „(rosyjskie) siły okupacyjne nie dbają o bezpieczeństwo w elektrowni jądrowej w Zaporożu”. Zarzuty usłyszał szef operatora Petro Kotin.

międzynarodowy

Zginęło ponad 1000 rosyjskich żołnierzy

Według codziennego raportu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy w ciągu ostatniej doby zginęło 1070 rosyjskich żołnierzy.

Mobilizacja większej liczby rosyjskich żołnierzy

Władimir Putin podjął decyzję o zwiększeniu liczby żołnierzy w armii rosyjskiej o 15%. W związku z tym, według Ministerstwa Obrony, poszukuje się około 170 000 dodatkowych osób na zasadzie dobrowolności.

międzynarodowy

Dzień dobry wszystkim

Witam wszystkich i zapraszam na transmisję na żywo z soboty 2 grudnia poświęconą wojnie na Ukrainie.

W piątek armia rosyjska oświadczyła, że ​​postępuje „We wszystkich kierunkach” Na Ukrainie atakuje na wschodzie kraju, ale na w dużej mierze zablokowanym froncie wraz z nadejściem zimy. Siły ukraińskie zapewniają odparcie tych ataków i zachowanie nielicznych pozycji, które w ostatnich miesiącach zdobyły w kontrataku.

Tymczasem według ukraińskiego źródła bezpieczeństwa w Kijowie ukraińskie służby bezpieczeństwa przeniosły konflikt w głąb terytorium Rosji, bombardując konwoje z produktami naftowymi na strategicznej linii kolejowej Bajkał-Amur (BAM), która obsługuje daleki wschód kraju. Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wieczorem dekretem zwiększyć liczbę rosyjskich żołnierzy o kolejne 15%, a w 2022 roku wzrosła ona już do 1,15 mln.

„Wzrost liczebności sił zbrojnych wynika ze wzrostu zagrożeń wymierzonych w nasz kraj”.Wyjaśniło to rosyjskie Ministerstwo Obrony, powołując się na atak na Ukrainę „Kontynuacja ekspansji NATO”.

A na samej Ukrainie siły rosyjskie „Rozszerzajcie swoje obszary kontroli we wszystkich kierunkach.”Minister obrony Siergiej Szojgu potwierdził już wcześniej, że zdolności bojowe Ukraińców są doskonałe. „znacznie spadł” Po ich kontrataku.

  • Przeczytaj także

    Wideo – Wojna na Ukrainie: „Backfire”… Niewykrywalny dron, który udaremnia rosyjską obronę

Ukraińska kontrofensywa, która rozpoczęła się latem tego roku po miesiącach przygotowań, utknęła w martwym punkcie na południu i wschodzie w obliczu skali obrony – zwłaszcza potężnych pól minowych – rozmieszczonych przez Rosjan, bez żadnego postępu i nadziei na przełom. Początek zimy.

READ  Brazylia. Autor „Sto morderstw”, największego seryjnego mordercy w kraju, który zginął od kul

Redakcja TF1info