Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – w Anglii osoby zaszczepione Covid-19 trzykrotnie rzadziej zarażają się wirusem

Obowiązkowe szczepienia w Nowym Jorku

Demokratyczny burmistrz Bill de Blasio ogłosił we wtorek, że w Nowym Jorku wymagany będzie dowód szczepień, aby uzyskać dostęp do restauracji, siłowni i lokali rozrywkowych, dzięki czemu jego miasto jako pierwsze w Stanach Zjednoczonych wydało paszport. Szczepionka.

A burmistrz wyjaśnił podczas briefingu prasowego, że to urządzenie, nazwane „Kluczem do przepustki NYC”, „będzie wymagało szczepienia pracowników i klientów w restauracjach, salach gimnastycznych i teatrach”, wyjaśniając, że będzie wymagało „co najmniej jednej dawki”. serum. Bill de Blasio dodał: „Jeśli byłeś zaszczepiony (…), masz klucz, możesz otworzyć drzwi. Ale jeśli nie będziesz zaszczepiony, to niestety nie będziesz mógł uczestniczyć w wielu zajęciach”.

Powiedział, że urządzenie, które jest nieco podobne do pozwolenia zdrowotnego wprowadzonego we Francji w sierpniu, zostanie uruchomione w Nowym Jorku 16 sierpnia, ale pierwsze kontrole pod kątem jego stosowania będą miały miejsce od 13 września.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni burmistrz i gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo podwoił liczbę reklam promujących szczepienia urzędników i zalecających noszenie masek w obliczu odrodzenia się liczby przypadków Covid. Z powodu alternatywnej delty.

READ  Dobrze dla Bolsonaro po wycieczce bez maski