Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwie potężne eksplozje, a następnie strzały z broni palnej wstrząsnęły Kabul

Dwie potężne eksplozje wstrząsnęły Kabul We wtorek wieczorem, w odstępie około dwóch godzin, źródła bezpieczeństwa przypisały jednemu z nich wybuch bomby samochodowej w pobliżu domu ministra obrony w centrum stolicy.
afgański. Kilka mniejszych eksplozji miało miejsce w następstwie drugiej eksplozji, która miała miejsce około dziesiątej wieczorem, a jej źródło nie było od razu znane. Odgłosy ciężkich wystrzałów nadal były słyszane w centrum Kabulu 30 minut później. Dwóch afgańskich urzędników bezpieczeństwa powiedziało AFP, pod warunkiem zachowania anonimowości, że w ataku na Kabul we wtorek wieczorem zginęły cztery osoby, a 20 zostało rannych.

Pierwsza eksplozja, którą słyszano w kilku dzielnicach afgańskiej stolicy, dotyczyła samochodu-pułapki, którą zamachowiec-samobójca wymierzył w dom zastępcy, obok domu ministra obrony generała dywizji Bismillah Mohammadi. anonimowość wobec szeregu źródeł bezpieczeństwa, dodając, że atakującym udało się wejść na zastępcę.

Atak talibów

„Nie martw się, wszystko jest w porządku” – napisał na Twitterze minister obrony mniej więcej godzinę po pierwszej eksplozji. Terroryści wysadzili dziś wieczorem samochód wypełniony materiałami wybuchowymi w dzielnicy mieszkalnej Kabulu [mardi]. W rezultacie wielu terrorystów włamało się do domów i starło z siłami bezpieczeństwa. Rzecznik MSW, Mirwais Stanikzai, powiedział, że są tam specjalne siły policyjne i rozpoczęły się operacje porządkowe.

ten Talibowie Rozpoczęli zmasowany atak na siły afgańskie trzy miesiące temu, dzięki całkowitemu teraz wycofaniu sił międzynarodowych z kraju i zajęli duże obszary wiejskie kraju. Siły afgańskie, które dotychczas stawiały niewielki opór, kontrolują głównie tylko stolice prowincji, z których trzy stały się ostatnio celem ataków powstańczych. Kabul był celem kilku bombardowań w maju i czerwcu.

READ  Mubasher - Strefa Gazy została wczoraj zbombardowana przez armię izraelską, a konflikt zaostrzył się