Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Pożary: Pożar w Gironde jest „naprawiony”, który w Aveyron jest „pod kontrolą”

Na żywo – Pożary: Pożar w Gironde jest „naprawiony”, który w Aveyron jest „pod kontrolą”

POŻAR W GIRONDE: „MEGA OGIEŃ” według prezesa FNSP

Grégory Allione, prezes Narodowej Federacji Strażaków, nazwał „ghula”, „potworem”, czyli pożar, który trwa obecnie w Żyrondzie. Według niego co minutę pali się równowartość 5 do 10 boisk piłkarskich. „To ogień, który wybucha naprawdę szybko, to ogr, to bestia, do której trudno dosięgnąć, a także trudna, ponieważ wieje wiatr” – opisuje mikrofon RTL.

W obliczu „ekstremalnych warunków” szef FNSP potwierdził, że pożar postępował tylko mniej niż poprzedniej nocy. Ale on jednak opisuje pożar Landerasa jako „ogromny pożar” z trzech powodów.

„Po pierwsze, jest to ogień, który porusza się w tak złośliwy sposób z siłą, którą rzadko widujemy” – wyjaśnia. Gregory Allioni konkluduje: „Po drugie, ma wielki wpływ na życie społeczne i gospodarcze, gdzie ma wpływ, i trzeci punkt, wszystko, co możemy tradycyjnie zaangażować w środki przewoźników lotniczych, jest omijane przez siłę ognia”.

Dla niego niebezpieczeństwo pożaru utrzyma się w tym rejonie do października, zwłaszcza że porusza się pod torfem. W obliczu zbrodniczych źródeł pożaru, o których wspomniał minister spraw wewnętrznych, Gregory Allioni dał do zrozumienia, że ​​nie ma więcej informacji, zapewniając, że są one w pełni zmobilizowane do gaszenia pożaru.

READ  Miss France zaatakowała na ulicy, nazywając ją „rasistką” przez „chory”