Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na zdjęciach Droga Mleczna, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś

Blog fotograficzny Capture the Atlas ogłosił zwycięzców 5 z nichI Edycja konkursu Fotograf Roku Drogi Mlecznej, w którym artyści musieli uwiecznić Drogę Mleczną w najpiękniejszy sposób. 25 wybranych zdjęć zostało wykonanych na całym świecie, w 12 różnych krajach: Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Chile, Argentynie, Egipcie, Francji, Hiszpanii, Słowenii, Słowacji, Japonii i Chinach.

Sezon Drogi Mlecznej trwa od lutego do października na półkuli północnej i od stycznia do listopada na półkuli południowej. Najlepszy czas na obserwację i fotografowanie to zwykle okres od maja do czerwca. Dlatego Capture the Atlas publikuje listę zwycięskich zdjęć o tej porze roku. „Jakość obrazu, historia stojąca za ujęciem i ogólna inspiracja, jaką może dostarczyć zdjęcie, są głównymi czynnikami przy wyborze ujęć” – szczegółowo opisał w poście na blogu, aby wyjaśnić, w jaki sposób wybrał 25 zwycięzców.

Co dalej z tą reklamą?

Czytać: Zwycięskie zdjęcia ujawnione podczas Sony World Photography Awards 2022

Co dalej z tą reklamą?

Według bloga 2021 „stary” był wyjątkowy. Zdjęcia naszej galaktyki zostały wykonane w miejscach, w których Droga Mleczna nie była wcześniej fotografowana, takich jak Tybet czy Xinjiang.

READ  Śledź powrót Starlinera na Ziemię po krótkim pobycie w kosmosie