Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na Węgrzech opozycja wybiera „konserwatywnego i wiernego” kandydata przeciwko Viktorowi Orban

burmistrz powiatu, „Konserwatywny i wierny”przeciwko Wiktorowi Urbanowi. 49-letni Peter Markie Zee wygrał drugą rundę prawyborów węgierskiej opozycji w niedzielę 17 października, a celem wyborów parlamentarnych zaplanowanych na wiosnę 2022 roku. 600 tys. Węgrów wymienia jednego kandydata z sześciu partii opozycyjnych, od lewicy po byłą neonazistowską formację, aby spróbować pokonać nacjonalistycznego premiera, który rządzi od 2010 roku w tym 9,8 mln kraju.

Zgodnie z ostatecznymi wynikami, Markie Zay otrzymał 56,7% głosów przeciwko swojej przeciwniczce, posłance socjaldemokratycznej, eurodeputowanej Clarie Dobrev. Ten ostatni przyznał się do porażki, od razu obiecując, że stanie za zwycięzcą Aby pokonać reżim Viktora Orbana. Z tym sojuszem, który nazwał „Koalicja Al-Tahera” „Będziemy w stanie przywrócić wolność w tym kraju”.Kandydat obiecał kandydatowi przed audiencją swoich zwolenników zgromadzoną w niedzielny wieczór na ulicach Budapesztu. Według sondaży opozycja jest ściśle związana z ustępującym premierem Fideszem i ma szansę pokonać go po raz pierwszy od dwunastu lat.

Ale dzięki swoim konserwatywnym przekonaniom ten żarliwy katolik, ojciec siedmiorga dzieci, a sam były elektor Fides, oferuje trudny do zaatakowania profil człowieka takiego jak Viktor Urban, który ogłasza się najlepszym obrońcą „Europa chrześcijańska i konserwatywna”. „Ich ataki na mnie nie mogą się powieść”.Marki Zy potwierdził w niedzielę wieczorem, zdając sobie sprawę, że właśnie dlatego odniósł oszałamiające zwycięstwo w prawyborach, w których zmierzył się z narodowymi postaciami politycznymi, takimi jak burmistrz ds. Środowiska w Budapeszcie Girgili Karaksoni czy Clara Dobrev, przy wsparciu lewicowej Partii Demokratycznej jej męża. Partia Koalicyjna i były premier Ferenc Gyurcsany, ulubiony wróg Orbana.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Papież Franciszek wzywa Węgrów, aby nie „obali się” społeczeństwa „wielokulturowego”

Model nowej proeuropejskiej prawicy i walki z korupcją

Prosty burmistrz gminy liczącej 43 000 mieszkańców w południowo-wschodnich Węgrzech, Hodmezovasarhely, pan Marki-Zay zdołał narzucić się bez środków i na czele swojej małej partii wzywającej wszystkich do Węgier, powtarzając lokalny wyzysk, który pozwolił mu zostać wybranym w 2018 roku. W tej twierdzy byłego szefa sztabu Viktora Orbana. gdy naukowiec Spotkał się z nim, nowo wybranym na stanowisku, i wymyślił długą prośbę o powtórzenie na szczeblu krajowym związku opozycji, który umożliwił mu zwycięstwo. „Taki sojusz jest nie tylko możliwy, trzeba pokonać Urbana”błagał.

READ  Władimir Putin chce przypomnieć, że „Rosja jest zobowiązana do interwencji, ponieważ istnieją zagrożenia z Zachodu”, powiedział dyplomata.

Masz 45,4% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.