Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na szczycie w Granadzie Polska i Węgry wyraziły swój zdecydowany sprzeciw wobec nowego europejskiego porozumienia imigracyjnego.

Na szczycie w Granadzie Polska i Węgry wyraziły swój zdecydowany sprzeciw wobec nowego europejskiego porozumienia imigracyjnego.

Polski i Węgier sprzeciw wobec nowego porozumienia migracyjnego państw członkowskich UE słychać podczas nieformalnego szczytu Rady Europy, który odbędzie się w piątek 6 października w Granadzie na południu Hiszpanii. Dwa dni po osiągnięciu przełomowego porozumienia między państwami członkowskimi w sprawie podziału opieki nad migrantami pomiędzy krajami europejskimi, Przywódcy Polski i Węgier wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec reformy europejskiego systemu imigracyjnego.

„Jeśli doznajesz naruszenia prawa, jesteś zmuszony zaakceptować coś, co Ci się nie podoba, jak możliwe jest pojednanie i porozumienie? To jest niemożliwe”, zostało zainicjowane Po przybyciu premiera Węgier Viktora Orbána. „Nie boimy się zamówień z Brukseli [de] Berlin »Jego polski odpowiednik Mateusz Morawiecki nalegał, aby odmówić założenia organizacji. „Rozmieszczenie nielegalnych imigrantów”Zapowiada się, że do wyborów legislacyjnych w Polsce będzie już blisko dziesięć dni.

Czytaj więcej: Zrozumienie wyzwań związanych z europejskim „porozumieniem imigracyjnym” spotkało się z krytyką ze strony wiecu krajowego

W środę dwudziestu siedmiu delegatów zgodziło się na rozporządzenie ustanawiające obowiązkowy mechanizm solidarności między państwami członkowskimi. „Wyjątkowe okoliczności” W załączeniu do wizyty „duży” Osadnicy na jego granicach. Tekst, który oczernia tradycyjne procedury azylowe i zapewnia migrantom mniejszą ochronę, powinien zostać poddany kompromisowi, aby przezwyciężyć niechęć Niemiec i Włoch. Rozporządzenie to, stanowiące ostatnią część Europejskiego Porozumienia o Migracji i Azylu, które jest nadal przedmiotem negocjacji z Parlamentem Europejskim, zostało przyjęte przez państwa członkowskie większością kwalifikowaną, jaką przewidują Traktaty, a nie jednomyślnie, jak tego domagała się Polska . Obydwa Węgry głosowały przeciw tekstowi, Austria, Słowacja i Republika Czeska wstrzymały się od głosu.

Po przygotowaniu deklaracji w sprawie migracji stało się to trudne

Te różnice zdań mogą wykoleić Wspólną deklarację w sprawie migracji. W planie podkreślono potrzebę zajęcia się w szczególności nielegalną migracją „Natychmiast i zdecydowanie” i D’„Zintensyfikuj zalecenia” Nielegalni migranci. Potwierdza także zaangażowanie UE na rzecz ustanowienia „Wzajemnie korzystne globalne partnerstwo z krajami pochodzenia i tranzytu”Takie jak ta podpisana w lipcu z Tunezją, mająca na celu ograniczenie napływu imigrantów z tego kraju.

READ  Pierwsze miejsca dla uchodźców polskich i węgierskich, ukraińskich

Temat imigracji, najbardziej drażliwy z dwudziestu siedmiu, znalazł się w porządku obrad szczytu po przybyciu w połowie września na włoską wyspę Lampedusa ponad 7 000 migrantów, głównie z Afryki Subsaharyjskiej. którzy przepłynęli z Tunezji na prowizorycznych łodziach.

Czytaj więcej: Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Europie rządy zmierzają w kierunku bardziej restrykcyjnej polityki migracyjnej

Świat z AFP