Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na Kubie rząd robi pierwszy krok w obliczu niedoborów

Pierwszy środek zaspokojenia ludności Kuby po trzech dniach wydarzenia historyczne. Rząd ogłosił w środę 14 lipca, że ​​mieszkańcy mogą tymczasowo zwracać żywność, lekarstwa i produkty higieniczne bez płacenia podatków i bez ograniczania wartości.

Przeczytaj także Kuba: przywrócono mobilny Internet, ale dostęp do sieci społecznościowych pozostaje zawieszony

Rząd zdecydowałZezwalaj, wyjątkowo i tymczasowo, na wwóz przez pasażerów w swoich torbach żywności, produktów higienicznych i leków bez limitów wartości i bez podatków celnych.Premier Manuel Marrero powiedział w telewizji obok prezydenta Miguela Diaz-Canela i kilku ministrów. „To środek, który podejmujemy do 31 grudnia”.wyjaśnił.

wymagań ludności

Ułatwienie wwozu niezbędnych towarów na wyspę było jednym z postulatów ludności kubańskiej, która borykała się z poważnym niedoborem. W niedawno opublikowanym liście otwartym grupa naukowców i intelektualistów wezwała do takiego działania.

Minister Gospodarki Alejandro Gil zapowiedział zniesienie limitu wynagrodzeń w instytucjach państwowych, które podlegają ścisłej skali płac.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Bezprecedensowe protesty na Kubie przeciwko rządowi

W niedzielę Kubą wstrząsnęły bezprecedensowe demonstracje, które wybuchły z krzykami w około czterdziestu miastach i wsiach „Czujemy się głodni”A ” Wolność “ A Precz z dyktaturą. Ruchy, z których niektóre trwały w poniedziałek, pozostawiły zabitych, ponad 100 zatrzymanych i rannych, i wzbudziły zaniepokojenie społeczności międzynarodowej.

Świat z AFP

READ  Moskwa wydala dziesięciu amerykańskich dyplomatów w odpowiedzi na sankcje USA