Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na całym świecie „konwoje wolności” demonstrują przeciwko środkom ochrony zdrowia

Piętnaście dni po masowym wiecu kierowców ciężarówek w Ottawie i podczas gdy przeszkody nadal występują w Kanadzie, protestujący przeciwko karcie zdrowia lub obowiązkowym szczepieniom maszerowali w wielu miastach na całym świecie.

Demonstracje przeciwko środkom zdrowotnym pojawił się w KanadzieTam, gdzie kierowcy ciężarówek wciąż paraliżują stolicę, rozprzestrzenili się do kilku krajów, w tym do Francji, gdzie konwoje zgromadziły się w sobotę w Paryżu, nie zdoławszy jednak naśladować demonstracji w Ottawie. Krótka wycieczka w świat tych heterogenicznych ugrupowań o rozbieżnych żądaniach, których wspólnym mottem jest: „Wolność !”.

W Kanadzie stan wyjątkowy i granice są nadal zabronione

Zapoczątkowali ją pod koniec stycznia kanadyjscy kierowcy ciężarówek, którzy zgłosili obowiązek szczepień przed przekroczeniem granicy ze Stanami Zjednoczonymi, ruch o nazwie „Karawana wolnościSzybko przekształciło się to w protest przeciwko środkom zdrowotnym jako całości w Kanadzie i, dla niektórych protestujących, przeciwko rządowi Justina Trudeau.

W stolicy federalnej, Ottawie, setki ciężarówek zablokowały ulice dwa tygodnie temu. Po Ottawie w niedzielę W piątek ogłoszono stan wyjątkowy w całym Ontario. Protesty te rozprzestrzeniły się na inne duże kanadyjskie miasta (Toronto, Winnipeg, Quebec…), a także na trzy węzły graniczne ze Stanami Zjednoczonymi, w celu uderzenia w gospodarkę.

Mają tak w szczególności Tama mostu Safir, który łączy kanadyjskie miasto Windsor z Detroit w Stanach Zjednoczonych i ma kluczowe znaczenie dla przemysłu motoryzacyjnego oraz amerykańskich szpitali, w których pracuje wiele kanadyjskich pielęgniarek. W piątek Sąd Najwyższy w Ontario nakazał zniesienie blokady. „Wszystkie opcje są na stoleAby zakończyć karawany, Trudeau powiedział w piątek.

W Paryżu policja zaprzestała prób jej powstrzymania

Tysiące Francuzów zgromadziło się w sobotę 12 lutego w Paryżu, przyjeżdżając samochodami z całej Francji na zwykłe weekendowe demonstracje przeciwko ruchowi. Z różnymi żądaniami, takimi jak anulowanie karty szczepień, rozładunek paliwa czy zwiększenie siły nabywczej.

READ  Bezpośrednio – Ukraina: Kijów zakazuje wszelkich zgromadzeń publicznych do czwartku z obawy przed rosyjską „prowokacją”

Początkowo planują oblężenie stolicy, demonstranci Zostali przechwyceni, gdy wjechali swoimi samochodami do ParyżaWielu zdecydowało się wejść do miasta pieszo. Podczas gdy Place d’Italie został zidentyfikowany jako punkt zbiorczy przez niektórych przywódców ruchu, Place de l’Étoile wygrał. Tylko kilka samochodów dołączyło do „żółtych kamizelek” zgromadzonych w 13. dzielnicy.Gdy procesja zmierzała w kierunku Place des Nation, niektórzy protestujący w końcu zdecydowali się dołączyć do demonstrantów na Polach Elizejskich.

W Paryżu policja przeprowadziła w sumie 97 aresztowań i 513 szeptanych wiadomościWedług kompleksowej oceny przesłanej w niedzielę przez Komendę Paryską Policji. Komenda policji dodała w tweecie:Trzyma swoje urządzenie w niedzielę– Uniemożliwienie protestującym przed konwojem anty-ruchowym otaczającym stolicę.

Zobacz też – „Karawany wolności”: gaz łzawiący i zamknięcie Pól Elizejskich

W Nowej Zelandii automatyczne podlewanie i „Macarena”

W Nowej Zelandii Cyclone Duffy, który w niedzielę spowodował przerwy w dostawie prądu, osunięcia ziemi i ewakuacje, nie odstraszył antysanitarnych protestujących, którzy przez sześć dni obozowali przed parlamentem. Setki z nich tańczyło w błocie przy rozpraszającej muzyce.

Wicepremier Grant Robertson przyznał w telewizji, że każdy Nowozelandczyk ma prawo do pokojowego protestu, ale powiedział, że ci protestujący „Wyszli poza to prawo„.”Przemówienie tego protestu uważam za bardzo niepokojące… Jest coś smutnego, jest element teorii spiskowej, w który ludzie weszli”, skrucha.

Wydaje się, że ich determinacja została wzmocniona po interwencji policji w czwartek, która doprowadziła do aresztowania 122 osób. Od tego czasu policja zrezygnowała z aresztowań, a władze próbowały ich zniechęcić, używając automatycznych karabinów maszynowych. Ale jeszcze przed wylądowaniem huraganu Duffy trawniki wokół Parlamentu zamieniły się w ogromne bagno.

READ  W Meksyku odkryto ogromny roślinożerny gatunek dinozaurów

Nadinspektor Scott Fraser powiedział, że policja kontynuuje działania.Poznaj opcje rozwiązania problemu”, podczas gdy mówca Trevor Mallard grał muzykę, w tymmacarenaAlbo piosenki Barry’ego Manilowa, a także rządowe wiadomości do protestujących o wirusie Covid-19. Odpowiedzieli, emitując swoje ulubione piosenki. Piosenkarz James Blunt na Twitterze zaoferował swoje usługi policji:Daj mi znać, jeśli to nie zadziała”.

W Holandii wielka blokada w Hadze

Przeciwnicy ograniczeń zdrowotnych, którzy przybyli w konwojach z całej Holandii, zamknęli w sobotę centrum Hagi na kilka godzin. Organizatorzy domagali się zniesienia wszystkich ograniczeń zdrowotnych w kraju.

Przyczepy kempingowe zakazane w Austrii

W Austrii policja ogłosiła w czwartek zakaz „Przyczepy Wolności„zadzwoń do porządku”Gorszący„Podczas gdy kilkaset pojazdów planowało zjechać w piątek w kierunku centrum Wiednia, a także w pobliżu dużego parku publicznego.

Oczekiwana mobilizacja w Brukseli

A władze ogłosiły w czwartek, że zapobiegną wjazdowi konwoju, który ma przybyć do stolicy Belgii w poniedziałek do Brukseli, zgodnie z zaproszeniem rozesłanym w mediach społecznościowych, w którym pojawia się pytanie:konwergencjaz całej Europy.

Niektóre z pojazdów, które zatrzymały się w sobotę, wyjechały z Paryża w niedzielę rano w kierunku Brukseli: wczesnym rankiem w niedzielę było około stu kamperów w Bois de Boulogne, 220 pojazdów w Seine-et-Marne i 120 w Val-d’ Oise, według źródła policji.

Mottem organizatorów karawany jest wyruszenie drogą około 10 rano, aby dotrzeć do Brukseli, ale według policyjnego źródła nie wszyscy uczestnicy muszą kierować się tym mottem.

Biały Dom jest w pogotowiu w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone poprosiły Kanadę o użycieWładze federalneZnieść przeszkody na granicach obu krajów. Biały Dom twierdzi, że został powiadomiony oKarawana wolności„W Waszyngtonie na początku marca i potwierdza”Podejmij wszelkie niezbędne kroki, aby ta przyczepa kempingowa nie zakłócała ​​handlu lub transportu ani nie wpływała na pracę rządu federalnego, organów ścigania i pomocy humanitarnej”.

READ  NATO spodziewa się ataku na dużą skalę ze strony Moskwy

Konwoje otrzymały wsparcie od konserwatywnych urzędników amerykańskich, senatora z Teksasu Ted Cruz, opisującego protestujących „bohater„Oparte na”patriociDo byłego prezydenta Donalda Trumpa i miliardera Elona Muska.

Zobacz też – Holandia: „Karawana wolności” zamyka centrum Hagi