Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Myriam Surat: „Noc Ramadanu to wspaniała rozrywka…

Myriam Surat: „Noc Ramadanu to wspaniała rozrywka…

Felietonista „Télématin” i przyjaciel Thierry Beccaro z „Motus” prezentuje „Noc Ramadanu”. Program poświęcony muzyce Afryki Północnej… France 2 nadaje ten program rozrywkowy w czwartek, 14 czerwca 2018 o 23:55.

Prezentuję od ośmiu lat Noc Ramadanu. Jaka jest zasada?

Myriam Seurat : Jest to spektakl stworzony w 1991 roku i pierwotnie prezentowany przez Frédérica Mitterranda. Został uruchomiony, aby zrekompensować usunięcie mozaika We France 3, magazynie podkreślającym społeczności o pochodzeniu migracyjnym. Program był wcześniej nadawany cztery razy w ciągu miesiąca postu. Jednak w tamtym czasie słowo „Ramadan” nie miało takiego samego oddźwięku jak dzisiaj. Z powodu ataków ISIS jego znaczenie nabrało innej konotacji.

Czy ta oferta jest przeznaczona wyłącznie dla społeczności muzułmańskiej?

NIE ! To rozrywka umieszczona pod znakiem dzielenia się, muzyki, a przede wszystkim wspólnego życia. To wcale nie jest przedstawienie religijne. Zapraszamy mniej lub bardziej znanych piosenkarzy, takich jak Shimin Badi, Imani, Nadia, Antsa i Mendrika, KimbrozaSamira Brahmiyya (widziana w dźwięk Sezon 4, przyp. red.). Ich interpretacje przeplatają się z pozytywnymi wizerunkami osób ze środowisk migranckich. Kończymy dyskusją o duchowości.

Czy jesteś wierzący?

Jestem ateistą. Moja matka urodziła się w Maroku w rodzinie marokańskiej. Do Francji przybyła w wieku 18 lat. Mój ojciec jest Polakiem francusko-polskiego pochodzenia. Wychowywałam się w otwartej rodzinie, która nic mi nie narzucała. Jestem żonaty z Żydem. Kocham wszystkie kultury. Czuję się też bardzo angielsko, ponieważ mieszkałam w Anglii. Ponadto w TelematynaZajmuję się sekcją „Kultury Europy i Świata”, a także pogodą w soboty.

Jak zareagowałeś na odejście Williama Lemerge’a w zeszłym sezonie?

Jego odejście było szokiem dla całego zespołu. Ponieważ to on stworzył ten serial. Laurent Pinolas jest zupełnie inny, ale także wymagający. Nie było mu łatwo przejąć obowiązki. the szerokie rzesze Telematyna Nadal bardzo dobrze.

READ  Polska: Szef policji trafił do szpitala po eksplozji, prezent od Ukrainy