Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Muzyka klasyczna triumfuje 2024: bardzo kobieca lista

Muzyka klasyczna triumfuje 2024: bardzo kobieca lista

Jest transmitowany na żywo w France 3 i France Musique z opery Berlioza Corum w Montpellier, 31. wydanie.H W czwartek 29 lutego odbył się koncert Victoires de la Musique Classique pod batutą Stephane Bern, któremu towarzyszył Clément Rochefort, producent France Musique. W 2023 r. jedyny program poświęcony muzyce klasycznej we francuskiej telewizji w godzinach największej oglądalności spadł do mniej niż 1 miliona widzów.

Po raz trzeci z rzędu wieczór rozpoczął się choreografią Mahdiego Karkoucha. Sroka złodziejka, Rossini, Klasyczna, Współczesna, Hip-Hop, Crumb i Breakdance. Temat pokoju tradycyjnie należy do muzyki: ilustracja z ukraińską pianistką Anną Fedorową grającą Rachmaninowa (Drugi Koncert fortepianowy) czy brytyjski wiolonczelista Chico Kanneh-Mason śpiewający salami Śpiew ptakówNapisane przez Pablo Casalsa.

Szanowni Goście

W rytm obrazów, świateł i projekcji mechanicy scenograficzni będą kolejno oglądać występy znamienitych gości (samoański tenor Benny Patti w taniecRossiniego Amerykańska sopranistka Rachel Willis Sorensen w „Vissi d'arte” Pucciniego. Podrzędny Toska) i konkurujących artystów, a wszyscy z Narodową Orkiestrą Oksytańską z Montpellier pod przewodnictwem nowego dyrektora muzycznego Opery i Marsylijskiej Orkiestry Symfonicznej, wirtuoz Mélanie Michel Spotti.

Pierwsze trofeum zostało uhonorowane tytułem „Płyty Roku”. Jesteśmy zachwyceni, że trafił on do zmarłego w kwietniu 2022 roku w wieku 51 lat pianisty Nicholasa Angelicha i zawierał siedem płyt CD z niepublikowanym materiałem nagranym w latach 1995–2009, które Erato opublikowało we wspaniałym zestawie pudełkowym zatytułowanym Uhonorowanie. Co niczego nie ujmuje Bacha i Włoch Grawerowane przez gitarzystę Justina Taylora (Alpha) lub Poulenc-Cavanagh, mnich i bandyta Został nagrany przez Métaboles i wielostronny zespół, a wyreżyserowany przez Léo Waryńskiego (NoMadMusic).

O zwycięstwo kompozytora rywalizują cztery nazwiska: Carol Piva (50 l., zdobywczyni nagrody już w 2013 i 2018 r.) i konkuruje z… Olympia na akordeon i orkiestręFlorentin Molsant (61 lat) z Piosenka o słońcuJest z nim Yan Rubin (50 lat). Msza Święta – Monumenta II I Diana Suh (39 l.) z operą Carmen, Trybunał Karny. Jest najstarszym, którego wyróżni aktor Raphael Personnaz, wspaniały interpretator Maurice’a Ravela w filmie Anne Fontaine, BoleroW kinach od 6 marca.

READ  Fajerwerki są nadal dostępne na czarnym rynku

Młodzi piosenkarze jutra

„Vision Artist Award” to jedna z najbardziej oczekiwanych nagród, która odkrywa przed publicznością młodych piosenkarzy jutra. Na starcie są mezzosopranistka Juliette May (24 l., tak utalentowana technicznie jak Cecilia Bartoli), sopranistka Laurent Oliva (23 l., mocny głos, pierwsza nagroda w konkursie Voix Nouvelles 2023) i tenor Léo Vermot Desroches ( 32 letni). roku, wielu uczestników). Pierwsi zwycięzcy, których pełnymi głosami mezzosopranowymi i karabinowymi zabrzmi utwór „Non più mesta” ostateczny dla Cenerentola, przez Rossiniego. Kilka minut później Karen Deshaies w duecie z Florianem Sempé w „Son of Donkey Io” z filmu Cyrulik SewilliDa publiczności wspaniałą lekcję rosyjskiego śpiewu.

Pozostało Ci do przeczytania 50,06% tego artykułu. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.