Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mubasher – Strefa Gazy została wczoraj zbombardowana przez armię izraelską, a konflikt zaostrzył się

Mubasher – Strefa Gazy została wczoraj zbombardowana przez armię izraelską, a konflikt zaostrzył się

Podsumowanie soboty

– Ostatni raport pokazuje ponad 157 zabitych po stronie palestyńskiej, w tym 41 dzieci. Co najmniej 10 osób zginęło w Izraelu, w tym dziecko i żołnierz), a 1660 zostało rannych po obu stronach starć.

– Po południu siedziba Associated Press i katarskiego kanału Al-Jazeera Który został zbombardowany przez izraelskie naloty. Skrytykował dyrektora kanału informacyjnego Mustafę Souaga „Rażące naruszenie praw człowieka” Przywiązany do Ukryj niewypowiedziane masakry i cierpienia mieszkańców Gazy, Gęsto zaludniony obszar objęty izraelską blokadą.

Po tych atakach amerykański prezydent Joe Biden W rozmowie telefonicznej z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem wezwał Hamas do zaprzestania ostrzeliwania Izraela rakietami. Wspomniał również o konfrontacji z tą przemocą Jego „ wielki niepokój ” Do izraelskiego przywódcy i oświadczył, że tak było „kapitał” Zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzom.

Po stronie francuskiej, według służb Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, 22 000 demonstrantów demonstrowało w obronie Palestyny. W sumie ponad 18 500 poza stolicą, a nawet 3500 w Paryżu, co daje łącznie 60 zajęć. Największa demonstracja odbyła się w Strasburgu, gdzie demonstrowało 4000 osób. Za nimi plasują się Marsylia (1500), Lyon, Nantes (1000), Nancy (700) i Bordeaux (600). Zarejestrowano 51 aresztowań, w tym 44 w Paryżu.

– Może rozwiązanie? Plik Pięciu członków Rady BezpieczeństwaOni, w tym Francja i Stany Zjednoczone, spotkają się w niedzielę po południu, aby omówić gwałtowną eskalację napięć między Izraelem a Hamasem.

READ  Palestyński Ruch Islamski publikuje wideo przedstawiające trzech izraelskich zakładników w Gazie