Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mubasher – Prezydencja 2022: Francuzi w sondażach w pierwszej turze wyborów

Fabian Russell głosuje na północy

Kandydat Fabien Roussel głosował w niedzielę w Saint-Amand-les-Eau na północy, gdzie jest zastępcą.

Valerie Pecres głosuje na Evelyn

Kandydatka Valerie Pecres głosuje dziś rano w Velizy-Villacoplay w Evelyn.

Jean-Luc Melenchon głosuje w Marsylii

Kandydat Jean-Luc Melenchon głosuje dziś rano w Marsylii, w 4. dzielnicy Bouches-du-Rhône, gdzie jest deputowanym od 2017 roku. Jest drugim kandydatem do głosowania.

François Hollande głosuje w Correz

Były prezydent François Hollande głosował w niedzielę w Tulle w Correz.

„Nie wyobrażam sobie, żeby nie głosować”: Francuzi zaczynają głosować we Francji

Od kiedy sondaże rozpoczęły się o ósmej rano, Francuzi umieszczają swoje karty do głosowania w sondażach w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Ostatnie sondaże opinii publicznej wskazują na rekordowe wstrzymujące się, ale dla wyborców, którzy przybyli dziś rano do lokalu wyborczego w 18. dzielnicy Paryża, udanie się na głosowanie jest „oczywiste”.

„Nie wyobrażam sobie nie głosowania, dla mnie to wolność, to takie ważne” – powiedział ktoś do mikrofonu BFMTV.

„Oczywiście tak, ale bez większego przekonania” – wyjaśniła inna wyborca, mówiąc, że była „zawiedziona nominacjami”. „Ale musimy to zrobić i musimy pomyśleć o naszych kolejnych doświadczeniach, abyśmy mogli wstać wcześnie i to zrobić” – dodała.

Skąd wiesz, gdzie jest twój lokal wyborczy?

Francuzi są zaproszeni do głosowania w niedzielę w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Lokalem wyborczym może być urząd miasta, szkoła w Twojej okolicy, a nawet gimnazjum. Z naszego artykułu dowiesz się, jak znaleźć adres swojego lokalu wyborczego.

Jan Castex głosuje w Prades

Premier Jean Castilles głosował w niedzielę rano w Prades w Pirenejach Wschodnich, gdzie był burmistrzem do 2020 roku.

Wyborcy mogą głosować bez maski

Od 8 rano wyborcy udają się do lokali wyborczych we Francji kontynentalnej, aby oddać głos. Maski chirurgiczne są dostępne w lokalach wyborczych, ale nie są wymagane do głosowania. Nasz artykuł ma na celu dowiedzieć się więcej o protokole zdrowotnym obowiązującym podczas wyborów.

READ  Kraje bałtyckie pozwoliły na dostarczanie tam amerykańskiej broni; Rosja zapowiada ćwiczenia morskie

Anne Hidalgo głosuje w Paryżu

Kandydatka PS Anne Hidalgo głosowała w niedzielny poranek w 15. dzielnicy Paryża. Jest pierwszą kandydatką, która poszła do urn.

Nicolas Sarkozy głosuje w Paryżu

Były prezydent Nicolas Sarkozy głosował w Paryżu w niedzielę rano.

Kiedy poznamy wyniki pierwszej tury wyborów?

Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich zostaną ogłoszone dopiero przed zamknięciem ostatniego lokalu wyborczego we Francji kontynentalnej o godzinie 20:00. Nasz artykuł ma na celu dowiedzieć się wszystkiego o publikowaniu wyników.

Edouard Philippe głosował w Le Havre

Były premier i obecny burmistrz Le Havre udał się na głosowanie w momencie otwarcia wyborów.

otwarte lokale wyborcze

Czas wybrać 48,7 mln wyborców. Otwarcie lokali wyborczych na pierwszą turę pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Większość lokali wyborczych będzie otwarta do 19:00, z wyjątkiem dużych miast, w których wyborcy mogą wpisywać karty do głosowania do urny do 20:00, takich jak Paryż, Lyon, Bordeaux, Strasburg, Nicea i Marsylia.

Czy wolno nam zrobić sobie selfie w kabinie do głosowania?

Selfie, historia na Snapchacie, Instagram… Wielu wyborców chce podzielić się symbolicznym aktem głosowania w sieciach społecznościowych.

W 2014 roku z okazji wyborów samorządowych uruchomiono hashtag #selfisoloir, a na platformach opublikowano tysiące selfie. Od tego czasu kwestia selfie w kabinie do głosowania była podnoszona przy każdych wyborach. Dowiedz się, co mówi reguła w naszym artykule.

37,08% na Gwadelupie, 34,6% w Gujanie: Wskaźniki uczestnictwa o 17:00 na zewnątrz

Wyborcy już rozpoczęli głosowanie na terytoriach zamorskich. O godzinie 17:00 frekwencja w pierwszej turze wyniosła na Gwadelupie 37,08%, według danych podanych przez prowincję. Wynosi 34,6% w Gujanie, 35,1% na Martynice i 44,4% w Saint-Pierre-et-Miquelon.

W Polinezji frekwencja w południe wynosi 12,34%.

18.00, 19.00 lub 20.00: Kiedy kończą się wybory prezydenckie?

O której możesz głosować w tę niedzielę? Jeśli wiemy, że lokale wyborcze są zamykane od 18:00, nie zawsze jest łatwo poznać dokładne godziny dla każdego miasta. Ponieważ czas zamknięcia nie zawsze zależy od wielkości gminy. Wszystkie szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

READ  Strajk generalny przeciwko obowiązkowym szczepieniom opiekunów trwa nadal pod presją

Ruchy maski i bariery..protokół zdrowotny stosowany w wyborach

Czy masz prawo do głosowania, jeśli masz Covid-19? Tak, to jest całkowicie możliwe. Należy pamiętać, że nie zostaniesz poproszony o żadne świadectwo: brak dowodu szczepienia, brak świadectwa wyzdrowienia, brak negatywnego wyniku testu. Ustanowiony przez władze protokół zdrowotny jest przede wszystkim katalizatorem.

Karta wyborcza, dowód osobisty, paszport…? Na co musisz zagłosować

Niekoniecznie potrzebujesz dowodu tożsamości, aby móc głosować w niedzielę. W gminach o liczbie mieszkańców poniżej 1000 nie jest to obowiązkowe. W innych możesz użyć innych identyfikatorów. Paszport, biokarta, karta wędkarska … W tym artykule wymieniamy akceptowane oficjalne dokumenty.

Skąd znasz swój lokal wyborczy?

Może to być ratusz, szkoła w Twojej okolicy lub gimnazjum… Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do lokalizacji swojego lokalu wyborczego, masz dwie możliwości: albo spójrz na swojego wyborcę, gdzie informacje są rejestrowane, albo zapoznaj się z witryną utworzoną przez administrację. Wszystkie szczegóły w naszym artykule.

D-Day dla pierwszej rundy, sondaże otwarte o 8 rano we Francji kontynentalnej

To Dzień D. Witam wszystkich i witam w tej transmisji na żywo poświęconej pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2022 r. Jeśli w najbliższą sobotę na zewnątrz organizowane są już głosowania, lokale wyborcze są otwarte w niedzielne poranki o godzinie 8 w całej stolicy Francji, zamykane o godzinie 19:00 lub 20:00. gmina.

Aby dowiedzieć się wszystkiego o praktycznych aspektach ankiety, możesz zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami.