Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cywile walczą o ucieczkę, czekając na nową ofensywę na południowej i wschodniej Ukrainie

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo Cécile Poinchanud, Floriana Lefevre i Clemence Abtogbour

  • Co najmniej 52 osoby, w tym pięcioro dzieci, zginęły w piątek 8 kwietnia, Uderzenie rakiety w stację Kramatorskwschodnia Ukraina. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który zadenuncjował „zbrodnia wojenna”Wniosek Silna globalna reakcja. Moskwa odmówiła odpowiedzialności za atak.
  • Po przybyciu w piątek na Ukrainę z wizytą wspierającą przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział: Ursula von der Leyenwypowiedziećnikczemny atak na Kramatorsku. I pojechałem do Buczy pod Kijowem, symbolu tego miasta okrucieństwa, o które oskarża Rosję.
  • Wołodymyr Zełenski otrzymał od Ursuli von der Leyen ankietę dotyczącą rozpoczęcia procesu aplikowania Ukrainy o przystąpienie do’Unia Europejska’, pragnienie wyrażane przez Kijów od dawna. ” Jestem przekonany, że wreszcie jesteśmy u progu realizacji naszego długoterminowego celu (…). Ukraina zostanie członkiem Unii Europejskiej »powiedział wieczorem prezydent Ukrainy.
  • Godzina policyjna obowiązuje od soboty wieczorem do poniedziałku rano o godz Odessagłówny ukraiński port na zachodzie kraju, nad Morzem Czarnym, naprzeciwko „Zagraża” Władze lokalne poinformowały o uderzeniach rakietowych.
  • Dzielnica Sumigraniczące z Rosją, w północno-wschodniej Ukrainie, było dość „Redaktor” A szef regionalnej administracji sił rosyjskich ogłosił w piątek, że w regionie nie ma ” Niepewny „ oraz że trwają operacje rozminowywania.
  • Po wycofaniu sił z rejonu Kijowa i północnej Ukrainy Rosja najechała całe Czechy Donbas, który prorosyjscy separatyści częściowo kontrolowali od 2014 roku, stał się priorytetem. Według obserwatorów, rosyjski prezydent Władimir Putin chce osiągnąć ten cel przed defiladą wojskową 9 maja, która oznacza zakończenie II wojny światowej w Rosji, najważniejsze święto jego kraju.
  • Po Waszyngtonie i Brukseli Wielka Brytania nałożyła w piątek sankcje na moją córkę Władimir Putin A szef dyplomacji Siergiej Ławrow mówi, że chce zaatakować „Rozrzutny styl życia wewnętrznego kręgu Kremla”. Obecnie nie mogą wejść na terytorium brytyjskie, ponieważ wszelkie potencjalne aktywa zostaną zamrożone.
  • Rosja Oświadczenie wydane w piątek przez rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o zamknięciu lokalnych biur organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka Amnesty International i Human Rights Watch.
READ  Pozwolenie zdrowotne jest obowiązkowe we Włoszech od 6 sierpnia

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

obraz. Świat według Putina: Krzyż i sztandar

rozszyfrowanie. Masakra w Kramatorsku wywołuje międzynarodowe oburzenie

chroniczny. Region Donbasu w Le Monde to region zamrożony wojną

raport. „W mojej torbie zebrałem nasze cztery dusze i utknąłem między skarpetkami, a ukochanymi duszami tych, którzy zostali na Ukrainie, w piekle”

realistyczny. Broń, która zrobiła różnicę

Zdjęcia, obrazki. Ich życie jest w ich torbach

wideo. W Borodiance sytuacja jest „gorsza” niż w Boutcha

wideo. „Widzieliśmy twarde oblicze armii Putina”: zdjęcia Ursuli von der Leyen w Buczy, miejscu zbrodni na Ukrainie

możesz znaleźć nasze życie wczoraj pod tym linkiem.

„Dlaczego moje pytanie nie zostało opublikowane?”: W jaki sposób Le Monde zarządza wkładem do swoich obserwacji na żywo