Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moskwa potępia polską propozycję „misji pokojowej” na Ukrainie

Moskwa potępia polską propozycję „misji pokojowej” na Ukrainie

(Reuters) – Rosja potępiła w środę polską propozycję wysłania „misji pokojowej” NATO na Ukrainę, która według Moskwy może doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji sił rosyjskich i NATO.

Ideę „misji pokojowej dla NATO, a nawet większej struktury międzynarodowej, ale która będzie w stanie się bronić i działać na terytorium Ukrainy” wpadł w zeszłym tygodniu wicepremier RP Jarosław Kaczyński podczas wizyta w Kijowie.

„To byłaby bardzo ryzykowna i niebezpieczna decyzja” – odpowiedział w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. „Każdy potencjalny kontakt między siłami rosyjskimi i NATO może mieć konsekwencje trudne do naprawienia”.

„Będzie to bezpośrednia konfrontacja między rosyjskimi siłami zbrojnymi a siłami NATO, której nie tylko wszyscy starali się uniknąć, ale wszyscy mówili, że to nie powinno mieć miejsca” – powiedział podczas swojej interwencji rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Spraw Zagranicznych Siergiej Ławrow, w środę przed Instytutem Stosunków Międzynarodowych w Moskwie.

(Raport Reutera, wersja francuska Jean-Stefan Bruce)

READ  Wkładając dziecko do pudełka za karę na miesiąc, o sytuacji dowiaduje się jego matka