Montpellier pokonał Godemiego w C1, a Paris Saint-Germain pokonał Aalborg

Francuskie kluby będą miały mieszane szanse w Lidze Mistrzów przeciwko duńskim drużynom w przyszłą środę: zwycięstwo Paris Saint-Germain i porażka Montpellier.

Zwycięstwo w pojedynkach francusko-duńskich w środę, piątego dnia Ligi Mistrzów w piłce ręcznej: Paris Saint-Germain pokonało u siebie Aalborg (33-30) po pokonaniu Montpellier na Stade Gudeme (32-27). Dzięki czwartemu sukcesowi Paryżanie mają niewielki wybór w stosunku do jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie A, co oznacza przepustkę do ćwierćfinału bez konieczności przechodzenia przez baraże (miejsca 3-6). Dzieląc się tymczasowo prowadzeniem z Kilonią (również 8 punktów, ale o jeden mecz mniej), w rzeczywistości są trzy kroki przed Aalborgiem, który poddał się w ciągu ostatnich pięciu minut.

Do wyrównania wrócili w 54. minucie (27-27) po dwóch minutach straty trzech długości, a wtedy byli koledzy z drużyny Paryża, Mikkel Hansen, ucierpieli z gniewu PSG, na czele którego stał Elohim Brandy. Lewy obrońca (8 goli w 12 próbach) strzelił trzy gole z rzędu, co pozwoliło jego drużynie, pozbawionej także kapitana i filaru obrony Luki Karabaticia (usuniętego na 10 minut przed końcem), zdobyć trzy punkty , prowadzący (31-28). Pozostała 1 minuta i 10 sekund. Ostateczna kluczowa luka.

Trzecia porażka MHB w pięciu meczach

Po trzeciej porażce w ciągu pięciu dni MHB (4 punkty w grupie B) stracił dwa pierwsze miejsca, tracąc teraz cztery długości do Gudme. Po dwóch zwycięstwach z Płockiem (Polska) i Celjem (Słowenia) doznał porażki z mistrzem Danii po kontrolowanej pierwszej kwarcie, mimo nieobecności trzech kontuzjowanych zawodników (Hishama, Skopje i Janis Layne).

Jednak po prowadzeniu w pierwszej połowie dwiema długościami (18-16), Heraultiers stracił siły przed Emilem Madsenem (10 goli w 13 próbach) i jego kolegami z drużyny, którzy wbiegli w duże luki pozostawione przez obronę. Po stracie 9-3 w 12 minut (21-25, 42.), trener Montpellier Patrice Canaire zdecydował się wrócić do klasycznej obrony, ale różnica się powiększyła, a MHB nie było w stanie jej zmniejszyć, szczególnie mocno uderzając w piłkę. Tobias Thulin w bramce (13 obron, 39% skuteczności).

READ  Barcelona: Xavi mianowany trenerem