Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mo otwiera e-commerce „Mini Amazon”

Mo City otworzyło swoją internetową platformę sprzedaży, która ma być mini Amazonem. (© La Marne)

Co mają wspólnego świece zapachowe, mleczka czyszczące, ubrania i dodatki do polerowania? Wszystkie te produkty są już w sprzedaży w Nowości Platforma sprzedaży online uruchomiona przez miasto miesiąc.

Platforma, zakupy!, chce być jak „Amazonka mini” w reżyserii Jean-Francois Cope. Klienci mogą wybierać produkty od różnych sprzedawców i składać pojedyncze zamówienie, z tylko jednym kosztem wysyłki.

Kryzys zdrowotny zmusił nas do wejścia w nową erę. Musimy wspierać wynikające z nich przemiany, stąd otwarcie tej platformy” – skomentował Jean-Francois Cope.

Już podczas festynów rocznych miasto oferowało kupcom miejsce handlu, nie zorganizowało prawdziwego jarmarku bożonarodzeniowego. Ale tym razem platforma ma działać długoterminowo.

Rynek jest okazją dla traderów do rozszerzenia swojego modelu ekonomicznego. W ich najlepszym interesie jest posiadanie możliwości bezpośredniej sprzedaży online swoim klientom.

Jean Francois Cope

Platforma jest bardzo prosta

Wśród kryteriów Mu City, aby zdać swój rynek, sprawa Prostota była najważniejsza, Zarówno przez klientów, jak i dealerów.

Płynność jest obecna po stronie klienta. Po prostu kliknij produkt, który chcesz kupić, a pojawi się on w Twoim koszyku, tak jak w każdej witrynie zakupów online. Nawigacja jest szybka, zwłaszcza w tej chwili, w Meaux Shopping wymieniono ponad piętnastu handlowców.

Również dla traderów gra wydaje się prosta. Wszystko, co muszą zrobić, to zeskanować kod kreskowy swojego przedmiotu, aby pojawił się dzięki programistom platformy, firmie Wishibam.

Obecnie na platformie handlowej Meaux znajduje się siedemnastu sprzedawców.
Obecnie na platformie handlowej Meaux znajduje się siedemnastu sprzedawców. (© La Marne)

Unikalne koszty wysyłki

Obecnie miasto ponosi koszty platformy w wysokości 5% od każdej dokonanej sprzedaży. „Oferta” trwa do września, aby zachęcić dealerów Moe do zarejestrowania się.

Dla klientów nie ma promocji, aby je otrzymać, trzeba zapłacić 4,90 euro. Jedyne rozwiązanie: zdecydować się na wycofanie towaru, ale w tym przypadku konieczne będzie udanie się do każdego dealera.

READ  Jakie masz plany na wakacje po dwóch miesiącach wakacji?

Strona powinna się rozwinąć

Obecnie w Meaux Shopping zarejestrowanych jest siedemnastu kupców. Pod koniec lata powinni skończyć 60 lat, mówi Amandine de Kessling, asystentka handlowa. „Niektórzy ludzie nadal potrzebują czasu, aby przesłać swoje artykuły, zrobić zdjęcia i uzupełnić informacje” – komentuje.

Firma zapewnia również, że wskazani sprzedawcy otrzymają 12% wolumenu sprzedaży w sklepach i 30% wzrost liczby klientów.