Mistrzowie NBA i Wojownicy odzyskują tron!

Wojownicy opowiadali o swoich doświadczeniach z klimatyzacją w TD Garden, niezależnie od wrzenia. Draymond Green był genialnym obrońcą, Stephen Curry, Finały MVPpo raz kolejny był bardzo uczciwy w ataku, a drugie noże odegrały swoją rolę do perfekcji, aby sprowadzić Larry O’Brien Cup z powrotem do San Francisco z wygraną 4:2 w tym finale!

Zgodnie z oczekiwaniami, Celtics mają najlepszy start. Pod ścianą zadeklarowali kolor z wynikiem 14-2 po trio Jaylene Brown, Al Horford, Jason Tatum, wszyscy trzej byli agresywni, podczas gdy Warriors stracili dwie piłki i przegrali dwa z pierwszych trzech strzałów. Wpisy Kevon Looney, a następnie Gary Payton II, mimo wszystko osiedlają się w obronie Golden State. Przepuścili burzę i zakończyli kwartę 25-8, w tym demoniczną serię trzech punktów w defensywie, która przekształciła się w trzy nagradzane strzały Draymonda Greena, Stephena Curry’ego i Jordana Poole’a (27-22).

Demonstracja Złotego Państwa

Warriors prowadzi po punkt do domu na początku drugiej kwarty, po nowym rzucie za 3 od Poole’a w ofensywnym odbiciu, po którym następuje cichy kontratak Wigginsa. Obie akcje są powtarzane, a Warriors mają 15 punktów przewagi nad TD Garden KO na pozycji (37-22)! Jak to często bywa w tej serii, to Jaylen Brown pozdrawia swój zespół. Zdobył pięć punktów, dzięki czemu Boston mógł odrobić 7-0.

Maszyna parowa Golden State nie dba o to. Za Draymondem Greenem w najlepszym wydaniu ich obrona unicestwia Celtics. Utrata 9 piłek prowadzi do 9 punktów. Wojownicy zdobywają tyle samo punktów w sześciu zbiórkach ofensywnych. Stephen Curry, Klay Thompson i Andrew Wiggins objęli prowadzenie do +21, zanim podopieczni Im Odoki ograniczyli przerwę przed przerwą (54-39).

Boston nie powiedział ostatniego słowa

Trzy nagrodzone strzały Ala Horforda w pierwszych sześciu minutach trzeciej kwarty dały Celtics nadzieję, ale Warriors nie stracili presji. Karają zielone pułapki podawaną grą i trafiają w cel z daleka: dwa nagrodzone strzały od Otto Portera Jr., dwa od Stephena Curry’ego, w tym ostatnie z dziesięciu metrów, które stawiają Warriors na +22 (72-50)! Podwójny MVP pozwala sobie nawet pokazać kolegom z drużyny palec serdeczny jako symbol pierścienia przyszłego mistrza, który zostanie dodany do jego kolekcji.

READ  Paris Saint-Germain: Specjalna koszulka dla Paryża na welodromie!

Gdy mecz wydaje się skazany na niepowodzenie, Celtics rzucają wszystkie swoje siły do ​​walki i wykorzystują zmniejszone skupienie ze strony Golden State, aby powrócić. Horford i Jaylene Brown pozwalają Bostonowi zakończyć okres 16-4 z powrotem do -10 (74-64).

Obrona wygrywa mistrzostwa

Wraz z rozmachem w drużynie z Bostonu obrona Golden State odzyskuje kontrolę nad grą. Dwukrotnie wybili piłkę i ograniczyli Boston do 3/11 strzałami w pierwszych pięciu minutach ostatniej kwarty, aby utrzymać dwanaście długości przewagi (84-72).

Za każdym razem, gdy Jaylen Brown i Al Horford sprowadzają swój zespół poniżej dziesięciu punktów, Stephen Curry bierze na siebie odpowiedzialność. W obliczu Denver, Memphis i Dallas, to atakując krąg, przychodzi ukarać klucze Ala Horforda, kończąc sytuację z piłką lub obracając Andrew Wigginsa do 3 punktów (93-81). Trzy minuty przed grą Curry strzelił swojego szóstego nagrodzonego strzału w grze i życzył dobrej nocy TD Garden!

Warriors wygrali 103-90 i wrócili na szczyt NBA. To ich pierwszy tytuł od 2018 roku i czwarty od 7 lat. Prawdziwa rasa!

O czym pamiętać

– 35-8 w dziesięć minut dla wojowników. Prowadzeni 14-2, koledzy z drużyny Stephena Curry’ego nigdy nie wpadli w panikę. Wielokrotnie znajdowali się w takich sytuacjach na przestrzeni lat i znają recepturę. Oddaj pierwsze strzały wroga, nie przerywaj i pozostań w zasadzce dzięki ich obronie, aby zabić nadzieje 20 000 fanów i ich przeciwników. Warriors nie tylko wrócili do punktacji, ale także dali nam masowy rajd przez podanie. Postawili Boston na 8 punktów na dziesięć minut. Te pauzy w defensywie pozwoliły im odnaleźć rytm w ataku, a tytuł podążył za nimi. Pod kierownictwem Greene’a Carrie, Thompson i Paul Wiggins dobrze się bawili, a Warriors po raz kolejny zapisali się w historii. Przepustka 35-8 dla przeciwnika, w tym 21-0 w ciągu czterech minut, jest niespotykana w finałach NBA od ponad 50 lat!

READ  Lens s'impose au finish, Rennes reste hors du top 3, Genesio en colère

Jason Tatum i Jaylen Brown łamią zęby na ścianie Warriors. W meczach 4 i 5 Jason Tatum i Jaylene Brown stracili 9 i 8 piłek. Tej nocy w przerwie mieli 7 zabłąkanych piłek, nie mogąc prawidłowo wybić piłki przeciwko pomocnikom Golden State. Dwie bostońskie gwiazdy nigdy nie były w stanie się przystosować. Posiadane po zdobyciu, sprawdzają się w obronie i wojownikach w dżungli, aby dać amunicję swoim przeciwnikom i pozwolić im przygotować obronę. Celtics zakończyli mecz z 21 luźnymi piłkami, liczbą, na którą nie mogą liczyć.

Jordan Paul – Gary Payton II wciąż robi różnicę. Podobnie jak w poprzednim meczu, zmiany Bostonu nie istniały. Derek White – Grant Williams – Payton Pritchard trio zakończyło mecz z 5 punktami na 2/10 strzałów. Z kolei Jordan Paul zdobył 15 punktów z ławki, podczas gdy drugi Gary Payton dodał 6 punktów, ale przede wszystkim 3 przechwyty i krytyczną obecność defensywną, aby spowolnić Celtics.

topy/huśtawki

Stephen Curry. Po jego indeksie 0/9 3 w grze 5, Finals MVP zareagował w najlepszy możliwy sposób. Zagrał tylko strzelanie i dystrybucję, aby zakończyć z 34 punktami 6/10 z dystansu, 7 asyst i 7 zbiórek, aby poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa i zdobyć jeden z niewielu tytułów, których brakowało w jego składzie.

✅ Zielony Draymond. Po solidnych 5 meczach potwierdził swój wzrost, kończąc serię w najlepszym wydaniu. Był wszechobecny i twardy w obronie, kończąc mecz na podwójnych potrójnych bramkach (12 punktów, 12 zbiórek, 8 asyst, 2 przechwyty, 2 bloki).

^ Jaylene Brown. Kiedy Jayson Tatum wyszedł na ulicę, Jaylen Brown próbował wszystkiego, aby przywrócić swoją drużynę do gry. Skończył z 34 punktami i 7 zbiórkami, ale potrzebował więcej wsparcia przeciwko solidnej obronie Golden State.

✅ Alhorford. Podobnie jak Jaylen Brown, po przerwie odpowiedział 15 ze swoich 19 punktów i 14 zbiórek. Niestety nie mógł nic zrobić w obronie przed powtarzającymi się solowymi atakami Stephena Curry’ego.

READ  Direct – Mercato: Openda zgadza się z Leipzig, ale Lens odrzuca pierwszą ofertę

^ Jason Tatum. Gwiazda Celtics była w tym meczu przezroczysta, całkowicie zniszczona przez obronę Andrew Wigginsa. Mecz zakończył z 13 punktami na 6/18 strzałów i przegrał 5 piłek.

Boston / 90 strzały odbić
gracze minimum strzały 3 punkty LF a dr T pd Ceremonia Int Dziecko CT +/- zwrotnica ocena
J. Tatum 40 6/18 1/4 0/0 0 3 3 7 3 3 5 1 -2 13 10