Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej – Przygotowania – Polska jest za mocna dla Belgów, którzy przegrali 18:28

(Belga) Belgia przegrała w piątek w Katowicach 18:28 z Polską w trzecim i ostatnim meczu noworocznych mistrzostw, turnieju przygotowującego do Mistrzostw Świata, który rozpocznie się 13 stycznia od Czerwonych Wilków.

W pierwszej połowie doświadczona obrona była na pokładzie, ale nieścisłości i błędy techniczne obfitowały w obie strony. Belgijski atak szybko prowadził 2:5, milcząc przy stanie 5:13, pozwalając Polakom odlecieć przy stanie 3:10 w 20. Od tego czasu role się odwróciły, Polska była faulowana w fazie ataku, podczas gdy Belgia wycofała się do przodu, aby wrócić do 9-12 w pierwszej połowie. Przez pierwsze jedenaście minut drugiej połowy Wilki grały na równi z Polakami, odpowiadając po jednym na każdą bramkę przeciwnika, po czym stopniowo poddawały się: 14-19 na 45, a następnie 15-23 na 50 przeciwko bardziej mobilnym i szybkim przeciwnikom. Po dwudziestu sekundach od końcowego gwizdka trener Polak skorzysta z ostatniej „przerwy dla drużyny” przy stanie 18:28. Tak więc Polska wygrała swój pierwszy turniej w 2023 roku z trzema zwycięstwami w największej liczbie meczów, a Belgia zajęła drugie miejsce po pokonaniu Maroka (30-28) i Iranu (35-31). Belgijskiemu sztabowi trenerskiemu zostało teraz siedem dni, aby poskładać wszystko do kupy i dodać energii grupie, zanim zmierzy się z Duńskim Ogrem w pierwszym meczu Pucharu Świata Wilków. – Belgijskie bramki: Glorieux (5), Van Koesen (2), Kotter (2), Ohms (2), Bricchi (2), Sporen S. (2), Kidziora (1), de Hannes (1) i Rubens (1). 1) (belga)

READ  MHSC VB: Mistrzowie Francji wracają na treningi w Castelnau-le-Lez