Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej: Kontrolujący Polskę, niebieski zbliża się do ćwierćfinału

Po zimnym pocie przeciwko Czarnogórze francuscy szczypiorniści wznowili swój marsz w mistrzostwach świata w 2021 roku, pokonując Polskę od 26 do 16 w czwartkowy wieczór w Granollers (Hiszpania), co było czwartym sukcesem, który przybliżył ich do ćwierćfinału.

Dzięki temu pierwszemu zwycięstwu w rundzie zasadniczej Niebieski prowadzi w swojej pierwszej grupie z sześcioma punktami, o jeden punkt przed Rosją (5), co nie było lepsze niż remis (26-26) ze Słowenią (3 punkty). .

Wczesnym sobotnim wieczorem (18:00) koledzy z drużyny Corale Lassure matematycznie zapewnią sobie awans do ćwierćfinału w przypadku wygranej z Serbią, 4 punkty, która została wznowiona w wyścigu dzięki wygranej na drutach przeciwko Czarnogórze (27). -25).

Jeśli mecz z Czarnogórą 48 godzin temu rozstrzygnął się z trudem w ostatnich dziesięciu minutach, to mecz z Polską wygładzili zawodnicy Oliviera Krumholza, który bardzo dobrze zaczął. Okres, w którym uciekł sześć bramek (12-6)) już po dwudziestu minutach.

– Zrobiliśmy dokładnie to, co chcieliśmy zrobić w obronie. Daliśmy im duże problemy i naprawdę dobrze je rozwiązaliśmy. Szczerze mówiąc, poza kilkoma drobnymi błędami, poszło dobrze – cieszył się trener Olivier Krumholtz.

– „Bardzo duże aktywa obronne” –

Lewa skrzydłowa Brestu, Alicia Toplanc, rozpoczęła perfekcyjny mecz dla Francuzek, strzelając swoje pierwsze trzy gole na prawym skrzydle, podczas gdy Grace Zady sprawiła, że ​​jej ręka i dynamizm po raz kolejny przemówiły za siebie w ataku.

Następnie trener skorzystał z okazji, aby nieco zrotować kadrę, w meczu bardzo szybko opanowanym przez Francuzów, silniejszych fizycznie od Polaków. Kilkakrotnie próbował zagrać prawą stroną tylnej bazy i nadal jest pozbawiony Laury Phillips (cztery dni temu skręcona lewa kostka), zwłaszcza Estela Nzi Minko czy Alison Peno, dość udanych (3 gole, w tym rzut karny, 100%). .

Trener powiedział: „Alison Pino jest bardzo cenna, ponieważ pozwala Patrice’owi Edwigowi odzyskać siły. Tamara Horace jest również cenna w obronie. W tych zawodach mamy bardzo duże możliwości obronne. „

READ  W Saint-Brieuc nasila się solidarność z Ukrainą - Saint-Brieuc

Obrona ponownie zapobiegła wszelkim śladom polskiego ataku, w czwartym meczu z mniej niż 20 golami straconych, podczas gdy francuscy bramkarze Laura Glauser (7 rzutów karnych) i Cleopatri Darlo (5 rzutów karnych) mieli po połowie czasu na wyrażenie siebie. .

Ostatecznie przeciwko mocnym zespołom niebieski trzykrotnie wychodził na spacer (+10 przeciwko Angoli, +11 przeciwko Słowenii i +10 przeciwko Polsce).

Olivier Krumholtz zakwalifikował się: „Graliśmy z dobrymi zespołami od początku, ale nie graliśmy jeszcze z wyjątkowymi zespołami, a kiedy gramy z wyjątkowymi zespołami, musimy zagrać wyjątkowy mecz”.

Po sobotnim teście z Serbami Francuzi zmierzą się z Rosją w poniedziałek wieczorem (20:30) na zakończenie tego etapu rundy głównej, z oczami skierowanymi na pierwsze miejsce w grupie A, aby uniknąć stracha na wróble. Z grupy D, Norwegia, kolejny faworyt turnieju z Francją.