Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie – zwycięzca Chile 3:0, młode czerwone lwy w pierwszej grupie A awansują do ćwierćfinału.

(Belga) La Belgique ma 3 ale 0 twarzy na Chili lors de leur 3e i późniejszą reprezentację grupy A à la Coupe du hokej pour les moins de 21 ans (m), samedi, au Kalinga Stadium de Bhubaneswar , w Indiach.

Dzięki temu sukcesowi Młode Czerwone Lwy zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie i zakwalifikowały się do ćwierćfinału, podobnie jak druga Malezja, która wcześniej tego dnia wygrała skalę 4-3 z Afryki i Południa. Aby zapewnić sobie miejsce w czwartej rundzie, podopieczni Jeroena Barta zmierzą się we wtorek ze zwycięzcami meczu, w którym będą rywalizować o drugie miejsce w grupie B Indie i Polska. Malezja przeciwstawi się Francji. , niepokonany do tej pory i pierwszy w grupie B. Potwierdzili wejście do ćwierćfinału jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Chile po tym, jak Malezyjczycy pokonali RPA, Belgowie szybko zdominowali grę z mistrzami All-American. Lucas Peters otworzył wynik w drugiej minucie po dobrej akcji Thibauta Stockbroeksa, który był wszechobecny od początku turnieju. Napastnik Orange-Road z Holandii również podwoił wynik przed końcem pierwszej połowy (27) i Nelson Onana po podaniu Bouterse’a zdobył gola 3-0 (48). Belgia pokonała już RPA w środę otwarcia (5-1) i podzieliła się 1-1 z Malezją w piątek wieczorem. W ostatnim rankingu grupy „A” Belgia zajęła pierwsze miejsce z 7 punktami i różnicą bramek +7. Malezja również ma łącznie 7 jednostek, ale z różnicą +2. Trzecia RPA i czwarte Chile zagrają o miejsca od 9 do 16. W pozostałych grupach gwarantowane zwycięstwo mają tylko Francja (Grupa B), Holandia (C) i Niemcy (D). Ostatni dzień Niedzieli Panieńskiej. (Belga)