Mistrzostwa 6 Narodów |  Ściągawka Francja-Szkocja (32-21): The Blues budzą się z dumą

Mistrzostwa 6 Narodów | Ściągawka Francja-Szkocja (32-21): The Blues budzą się z dumą

Gra: spektakle w pierwszej połowie, napięcie w drugiej połowie

Trudno sobie wyobrazić bardziej hollywoodzki hit niż pierwsze 40 minut z Francji – Szkocji. Od szóstej minuty Grant Gilchrist uderza ramieniem w twarz Anthony’ego Gilenchesa: czerwona kartka i Francja prowadzi już 7:0. Jednak pięć minut później Mohamed Hawass szybko wkroczył i wyrównał oba zespoły, uderzając głową Bena White’a. 14 za 14, od końca pierwszego kwadransa.

6 krajów

„Fabian był połączony z przyszłością”: Galthey przewidział koniec Francji i Szkocji

3 godziny temu

Nieuchronnie brakowało miejsc: świadczy o tym siedem prób odnotowanych podczas spotkania, jak również wiele nieudanych okazji. Druga połowa była równie intensywna, choć bardziej nierówna, gdy Szkoci stopniowo wracali do gry. Ale napięcie wynikające z powrotu do partytury XV du Chardon i nieustępliwość Francuzów przy syrenie, by wyrwać nagrodę ofensywną, dały temu spotkaniu dobry wynik.

Gracze: Fico jako prezes, obecni Dupont i Netamac

Spodziewany na przełomie po ich niedoskonałym występie w Dublinie, wspólny Toulouse pokazał drogę od czwartej minuty, kiedy Antoine Dupont posłał Romaina Ntamacka do szkockiej bramki, dając The Blues prowadzenie. Numer 9 był również bardzo dobry w obronie, wyprzedzając Finna Russella w 52. minucie. Znakomity był również Gael Fico, zawodnik meczu i autor testu bonusowego na koniec meczu.

Po stronie szkockiej Finn Russell po raz kolejny wykazał się geniuszem w tym turnieju w kilku atakach i był celny na piechotę. Ale źle spudłowane podanie, które przechwycił Thomas Ramos (18), drogo kosztowało XV du Thistle. Wyróżnił się także Hugh Jones, autor podwójnych książek.

Akcja: Zatruć Jaliberta, aby odebrać nagrodę

W 78. minucie Błękitni prowadzą czterema punktami i wykorzystują rzut karny. Właśnie odzyskali piłkę po świetnym wyzwaniu Romaina Taufefenoa. Premia ofensywna w zasięgu. Mathieu Jalibert ma zamiar posłać piłkę na aut, by odebrać ostatni nabój. Ale Bordelais gra szybko i odwraca się, by wystrzelić Gaëtana Barlota. 10 sekund później Gaël Fickou wyrównuje się i oferuje poczęstunek dla The Blues. Odważny i owocny wybór.

READ  Afera francusko-polska z trybun

Oświadczenie Gaela Fico (za pośrednictwem France TV):

Prawdopodobnie najlepszy szkocki zespół, jaki kiedykolwiek istniał

Stan: 19/20

To dziewiętnaste zwycięstwo Francji w ostatnich dwudziestu spotkaniach, piętnaste u siebie. Jedyny mecz, który przegrałeś? W obliczu Szkocji podczas turnieju 2021.

Pytanie: Czy Hawas pożegnał się z mundialem?

Jego strzał może być ostatnim dla Blue na jakiś czas. Powtórzenie jego błędu z 6 Narodów 2020, kiedy wrócił do wyjściowego składu – nawet jeśli rekwizyt został ukarany tym razem nie za utratę panowania nad sobą, ale za niebezpieczny ruch – Mohamed Hawass mógł zaryzykować swoje szanse na zobaczenie Pucharu Świata we Francji. Po pierwsze dlatego, że tworzy najgorszą możliwą wersję samego siebie, otrzymując kolejną czerwoną kartkę, zanim zdąży zabłysnąć.

Ale też dlatego, że jego następca Sibile Flatty pokazał się bardzo dobrze. Atakująca kolumna Bordeaux przeważyła, zdominowała przeciwnika i po raz kolejny pokazała, że ​​jest niezawodnym graczem za Owenyi Atunyo. Tym samym mecz ten mógł przesądzić o losach Hawassa w selekcji na osiem miesięcy przed mundialem.

Mohamed Hawass został wyrzucony z boiska w 12. minucie meczu Francja-Szkocja 26 lutego 2023 r.

Źródło: Getty Images