Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ministerstwo Zdrowia uruchamia mapę drogową leczenia COVID-19

„Teraz wiemy, że to prawda i jest to klinicznie rozpoznane” – mówi Pauline Osterek, prezes Stowarzyszenia Pacjentów. po D20. Po miesiącach zmagań i wielu wątpliwościach jestem chory długi covid Powinniśmy przyjąć to ogłoszenie z zainteresowaniem. Ponieważ u niektórych osób zarażonych od kilku miesięcy nadal utrzymują się problemy z utratą węchu, skrajnym zmęczeniem, pamięcią i koncentracją…

ten Ministerstwo Zdrowia W ten czwartek, 17 marca, rusza mapa drogowa dotycząca COVID-19. Mając na celu poprawę dostępu do opieki dla tych pacjentów, ale także inwestowanie w badania, podczas gdy tak wiele pytań dotyczy tej nowej i złożonej choroby.

problem z definicją

„To bardziej syndrom niż choroba” – wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia. Z mnóstwem objawów: skrajne zmęczenie, dysfunkcja układu nerwowego, zaburzenia poznawcze, trudności w oddychaniu, zaburzenia czucia (uporczywa utrata węchu, szumy uszne, zawroty głowy). Pojawia się też pytanie, jak długo tę definicję uzupełnić. Ostra faza Covid-19 trwa od dwóch do trzech tygodni. U niektórych objawy utrzymują się dłużej niż trzy miesiące. Jest pewna trudność: kwestia odpowiedzialności. Dlatego konieczne jest udokumentowanie związku między infekcją a wynikającymi z niej objawami. »

10% zarażonych będzie cierpieć na chorobę Covid przez długi czas

Ilu Francuzów dotyka dziś długi Covid? Ministerstwo kontynuuje: „prowadzenie badań jest trudne ze względu na złożoną definicję i możliwość przypisania choroby wirusowi”. W zależności od jakości badań liczby są bardzo zmienne. Zasadniczo mamy 25% osób, które mogą powodować problemy po miesiącu, a 10% po trzech miesiącach. Wiadomo, że 1% dotkniętych chorobą pacjentów dozna poważnych i złożonych uszkodzeń, które wymagają specyficznego leczenia. Szczepienie wydaje się chronić przed ryzykiem utrzymywania się formy. Według badań 50-70%. Ponadto wariant Omicron daje mniej wydłużone formy niż poprzednie warianty.

„Pierwsze prace związane z modelowaniem pokazują, że z długoterminowym Covid będzie około 700 000 osób. [plus de trois mois], w tym 70 000 pacjentów wymagających szczególnej opieki, wyjaśnia ministerstwo. Jesteśmy w trakcie poprawiania tych liczb. Stwierdzając, że prace nad tym zagadnieniem powinny zakończyć się w kwietniu.

READ  „Moja córka została amputowana”

Czego oczekuje ten plan?

z kopertą 20 mln euro, Oprócz 10 milionów ogłoszonych na projekty badawczeMinisterstwo liczy na poprawę szkolenia lekarzy. „Długi Covid będzie priorytetowym kierunkiem dla Kontynuowanie działalności profesjonalnej (DPC)” dla praktykujących pracowników służby zdrowia, która jest uzupełnieniem Dyrekcji Generalnej Opieki Zdrowotnej (DGOS).Ponadto, we wszystkich regionach zostanie zorganizowanych 130 komórek koordynacyjnych, aby poprawić dostęp do wszechobecnej opieki.

„Jeden element planu działania koncentruje się na nosicielskie dzieci długo, potwierdza Ministerstwo Zdrowia. Według badań te uporczywe objawy będą dotyczyć od 2 do 30% dotkniętych chorobą dzieci. Wreszcie duża część dotyczy badań. Pauline Osterek, prezes Stowarzyszenia Pacjentów, twierdzi, że potrzebujemy badań, aby znaleźć leczenie po D20, który zasiądzie w komitecie monitorującym tę strategię. Pacjenci czekają na jedno lekarstwo. »