Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

World View przedstawia prototyp kapsuły kosmicznej, która przewozi pasażerów w najdalsze zakątki kosmosu

Firma Stratosphere Exploration przedstawia model innowacyjnego statku kosmicznego naturalnej wielkości, dając uczestnikom lotów kosmicznych przedsmak podróży kosmicznych World View.

Tucson, Arizona, 17 marca 2022 r.– (Akcja) –kosmiczna wizjaDziś ekspert ds. eksploracji stratosfery, który ma pomóc uczestnikom lotów kosmicznych w ponownym odkryciu Ziemi, ogłosił uruchomienie prototypowej kapsuły do ​​lotów kosmicznych. Ogłoszenie to stanowi kolejny kamień milowy dla firmy, po niedawnym ogłoszeniu wejścia do sektora turystyki kosmicznej i nominacji na szefa turystyki i eksploracji Dale’a Hepscha.

Niniejsza informacja prasowa zawiera elementy multimedialne. Zobacz pełną informację prasową tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220317005671/ar/

Kapsuła lotów kosmicznych World View Siedzenie i oglądanie podczas wchodzenia na pokład: zdjęcia World View Enterprises

Uczestnicy lotów kosmicznych, którzy chcą rozpocząć komercyjne loty od 2024 r., po raz pierwszy zasmakują w świecie premium World View, od udogodnień na pokładzie i elementów projektowych, po wyjątkową gościnność i zmieniające życie widoki podczas lotu.

„Odsłonięcie prototypu kapsuły kosmicznej jest kluczowym momentem dla firmy, ponieważ nadal przygotowujemy się do naszego pierwszego startu Wielkiego Kanionu za zaledwie dwa lata” – powiedział Ryan Hartmann, prezes i dyrektor generalny World View. „Cieszymy się, że możemy współpracować z liderami w dziedzinie projektowania i inżynierii lotniczej, aby urzeczywistnić naszą wizję i zapewnić osobom zaangażowanym w loty kosmiczne prawdziwie transformujące doświadczenie”.

Zewnętrzna część kapsuły kosmicznej World View to fasetowany sześciokąt z gładkimi krawędziami i perłowo białym wykończeniem, zapewniający właściwości zarządzania ciepłem, ale także podkreślający geometryczne detale i krzywe. Ma duże owalne okna o szerokości około 6,5 stopy i szerokości 4,5 stopy, tworzące wspaniałe widoki na krzywiznę Ziemi i jej cuda natury. Kiedy siedzenia są w pozycji rozłożonej, okno na górze kapsuły daje pasażerom niezakłócony widok na balon unoszący je, a także wieżyczki, gdy osiągną wysokość lotu. Centralna listwa dachowa zawiera również otaczające białe światło, które zmienia się w zależności od fazy lotu, aby zapewnić optymalną widoczność przez okna kapsuły.

READ  Oto 15 produktów, które powinieneś jeść, aby obniżyć poziom cholesterolu!

Kapsuła jest klimatyzowana i ciśnieniowa, z kompletną aranżacją wnętrza, aby zmaksymalizować przestrzeń, umożliwiając uczestnikom przestrzeni swobodne i wygodne poruszanie się w kapsule. Paleta kolorów, materiały i wykończenia tworzą spokojne otoczenie, z czystymi liniami i delikatnymi kolorami oraz sprytnym ukryciem elementów funkcjonalnych, takich jak wejścia do łazienki i kuchni, dzięki czemu pozostaje akcentem malowniczych widoków z zewnątrz. Zgodnie z zobowiązaniem World View do zrównoważonego rozwoju, dokłada się wszelkich starań, aby materiały były w miarę możliwości pozyskiwane od zrównoważonych dostawców, a możliwości ponownego użycia lub recyklingu zostały dokładnie zbadane.

Wygodne, luksusowe siedzenia ośmioosobowe zaprojektowane w parach, z dodatkową parą przeznaczoną dla członków załogi. Udogodnienia, w tym stolik koktajlowy, ekran graficzny interfejsu użytkownika (GUI) (zapewnia materiały edukacyjne i zajęcia interaktywne), konsola środkowa, osobiste miejsce do przechowywania i uchwyt na kubek, są w zasięgu ręki uczestników lotów kosmicznych, aby jak najlepiej wykorzystać każdy moment lotu. Każda kapsuła jest wyposażona we wbudowany teleskop, aby zwiększyć widoczność podczas lotu. Uczestnicy lotów kosmicznych będą mogli również korzystać ze spersonalizowanych posiłków i napojów premium podczas całego lotu, a każda kapsuła będzie wyposażona w możliwość transmisji na żywo i komunikacji mobilnej, aby pozostać w kontakcie z bliskimi na Ziemi.

Oczekiwany start jest zaplanowany przed świtem, co daje uczestnikom miejsce w pierwszym rzędzie o wschodzie słońca na większości lotów. Podczas podróży pasażerowie będą doświadczać krzywizny Ziemi, cienkiej niebieskiej linii atmosfery oraz ogromnej ciemności kosmosu i konstelacji. Bez typowych turbulencji występujących podczas lotu samolotu, uczestnicy lotów kosmicznych byliby w stanie stać i poruszać się wokół statku wkrótce po wystrzeleniu. Załoga na pokładzie, w tym pilot i woźny, pełni funkcję pilotów naziemnych i kosmicznych, przeszkolonych w zakresie operacji lotniczych, gościnności i pomocy medycznej.

Program turystyki kosmicznej World View rozpoczyna loty komercyjne w 2024 roku, z lotami, które startują z naturalnych i stworzonych przez człowieka cudów, takich jak Wielki Kanion i Wielka Rafa Koralowa. Loty zabiorą pasażerów w bezciśnieniowym balonie stratosferycznym i ciśnieniowej kapsule kosmicznej na 100 000 stóp, czyli około 23 mil nad Ziemię, aby uzyskać transformacyjne wrażenia, które potrwają od sześciu do ośmiu godzin. Uczestnicy odkryją iw pełni zanurzą się w pięknie, kruchości, historii i znaczeniu obszarów otaczających każde miejsce, a także w samej krainie.

READ  Pięć pytań dotyczących niszczenia satelitów na orbicie okołoziemskiej

Elementy projektu i względy techniczne są nadal dopracowywane. Więcej informacji o widoku świata można znaleźć na widok świata.przestrzeń.

na całym świecie

World View to wiodąca firma zajmująca się badaniami stratosferycznymi, której misją jest inspirowanie globalnej społeczności do ponownego odkrycia Ziemi. Poprzez spuściznę obrazów Stratolite oraz nowo rozpoczętą turystykę kosmiczną i działalność eksploracyjną, World View dąży do osiągnięcia swojego ostatecznego celu: uhonorowania planety, aby przyszłe pokolenia nazwały ją domem. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz widok świata.przestrzeń.

W żadnym wypadku tekst komunikatu prasowego powstałego w wyniku tłumaczenia nie może być uważany za oficjalny. Jedyną oryginalną kopią komunikatu prasowego jest oryginalna wersja prasowa w języku polskim. Tłumaczenie należy zawsze porównywać z tekstem źródłowym, co będzie stanowiło precedens.

Zobacz wersję źródłową na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220317005671/ar/

Łączność

Irena Yamauchi
Jack Taylor PR
808.292.137
[email protected]