Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister Zdrowia uruchamia biały plan narodowy, hospitalizacja na najwyższym poziomie od dziesięciu lat

Minister Zdrowia uruchamia biały plan narodowy, hospitalizacja na najwyższym poziomie od dziesięciu lat

W środę, 9 listopada, władze służby zdrowia podkreśliły ciągły postęp epidemii zapalenia oskrzelików we Francji w ostatnich dniach, z wizytami na izbie przyjęć i hospitalizacją na bezprecedensowym poziomie. W obliczu tego wzrostu liczby przypadków wywierających presję na usługi szpitalne, minister zdrowia François Browne wprowadził Biały Narodowy Plan, przewidujący wyjątkowe przypadki zdrowotne.

„Wzmacniamy środki każdego obszaru, aby wspierać opiekunów i zapewniać opiekę dzieciom i rodzinom”.Francois Brown powiedział w środę.

Zdecydowałem dziś rano [mercredi]oprócz wszystkiego, co już zostało zmobilizowane, uruchomienie planu ORSAN (Organizowanie odpowiedzi systemu opieki zdrowotnej w wyjątkowych przypadkach zdrowia) na tę pandemię, dalsze wzmocnienie środków ARS (regionalnych agencji zdrowia) i umożliwienie całemu szpitalowi skoncentruj się na tym szczególnie dotkliwym problemie dzisiaj ”Minister powiedział w Senacie.

„Nie oznacza to, że biały plan został aktywowany we wszystkich szpitalach we Francji”ale tylko w „ograniczona liczba” W tym momencie powiedziała świta ministra.

ORSAN powstał w 2014 roku, dzięki czemu jest to możliwe „Reorganizacja świadczenia opieki” W szpitalach, ale także w mieście oraz w sektorze medycznym i socjalnym, aby „Relokacja zasobów w odniesieniu do zidentyfikowanych priorytetów”, odnosi się do strony internetowej Ministerstwa Zdrowia. Może to w szczególności spowodować: Przypomnienie dla personelu szpitala i „Zwiększenie trwałości opieki w nagłych wypadkach”czyli lekarze dyżurujący wieczorami i w weekendy, a nawet „Jeśli lokalne zasoby nie są już wystarczające”Poprzez mobilizację rezerwy zdrowia.

Pan Brown „Mamy nadzieję, że plan ten zostanie w pełni rozpowszechniony na szczeblu regionalnym, pod zwierzchnictwem ARS”Kto może to zrobić? „Dokładne dostosowanie możliwości odzyskiwania” A „Zapewnienie pełnej mobilizacji wszystkich organów służby zdrowia, publicznych i prywatnych”Ministerstwo powiedział w oświadczeniu.

Najbardziej dotknięta jest półkula północna

z dopiskiem „ciągły wzrost” Wskazania „Pomimo zmiany związanej z wakacjami szkolnymi w Tucson”francuski organ ds. zdrowia publicznego wskazał w środę Zbyt wiele wizyt na izbie przyjęć i hospitalizacji z powodu zapalenia oskrzelików i na poziomach wyższych niż obserwowane w szczytowych okresach epidemii trwających ponad dziesięć lat..

W sumie 6891 dzieci poniżej drugiego roku życia trafiło na pogotowie z powodu zapalenia oskrzelików w stolicy Francji w tygodniu od 31 października do 6 listopada, cotygodniowy wzrost o 7% – jednak znacznie mniej niż wzrost w poprzednim tygodniu ( +47%). Około 2337 dzieci trafiło ostatecznie do szpitala. Hospitalizacje z powodu zapalenia oskrzelików stanowią 50% hospitalizacji po wizycie w izbie przyjęć dla dzieci poniżej 2. roku życia. Dla porównania, w szczytowych okresach w poprzednich sezonach było to około 40%”.zauważyła Służba Zdrowia Publicznego Francja.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Na pełnych pediatrycznych oddziałach intensywnej terapii ogniska zapalenia oskrzelików są wcześniejsze i bardziej intensywne

Jeśli dotknięte zostanie całe miasto, epidemia jest na ogół bardziej wyraźna na obszarach północnej części, dodaje Agencja Zdrowia Publicznego w swoim tygodniowym raporcieSytuacja jest szczególnie napięta w szpitalach Ile-de-France.

„Przed pandemią Covid-19 epidemie zapalenia oskrzelików były bardzo regularne, systematycznie osiągając około 50mi tydzień z roku. Pandemia zaburzyła tę względną równowagę.wyjaśnia AFP Pascal Crepi, epidemiolog z School of Advanced Studies in Public Health w Rennes.

Po słabym krążeniu głównego wirusa, który powoduje zapalenie oskrzelików w 2020 roku, epidemia 2021 rozpoczęła się na początku października we Francji, w kontekście zakończenia porodu. „Wydaje się, że epidemia w 2022 r. nabiera kształtu, jak w zeszłym roku, w powijakach” Jednak według Pascala Kribi nadal trudno powiedzieć, czy szczyt się zbliża.

Według francuskiego zdrowia publicznego, epidemiolog Sophie Fau „Oczekuj, że będzie rosło” Nie jest wykluczone „Tygodniowe tempo wzrasta, gdy efekt świąteczny przemija”.

Zapalenie oskrzelików, które dotyka głównie małe dzieci, jest bardzo powszechną chorobą iw większości nie jest niebezpieczne. Ale jej objawy są oszałamiające i czasami mogą być tak złożone, że wymagają hospitalizacji. Epidemia uderzyła w dziecięce służby ratunkowe, które przeżywają kryzys z powodu niezadowalających warunków pracy i braku personelu.

ta epidemia „Wciąż rośnie”Dla mnie „System opieki zdrowotnej był początkowo zaskoczony i zmuszony do reorganizacji”Rzecznik rządu Olivier Veran powiedział w niedzielę. Od połowy września trzydzieści osiem dzieci na intensywnej terapii pediatrycznej zostało przeniesionych z Ile-de-France do innych regionów.

W obliczu kryzysu i pod presją opiekunów minister zdrowia François Browne zapowiedział w zeszłym tygodniu nowe środki pomocy usługom pediatrycznym na łączną kwotę około 400 mln euro. Następnie poznaj „niepokojąca sytuacja” W szpitalach z powodu epidemicznego zapalenia oskrzelików „irytujący”.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Słabe usługi w pediatrii: rząd ogłasza środki uznane za niewystarczające

Świat z AFP

READ  Niezwykłe: NASA fotografuje słońce z uśmiechem, ale to nie dodaje otuchy